Foto: Flickr.com/Aizsardzības ministrija

Šā gada augusta sākumā Valsts robežsardzes amatpersonas uzsāka kriminālprocesu pret kādu tulku, kurš nodrošināja ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā nelikumīgi Baltkrievijas–Latvijas robežu šķērsojušas personu grupas.

Piektdien, 6.augustā, Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot ārzemnieku ieceļošanas un uzturēšanās nosacījumu pārbaudi, konstatēja četrus Irākas pilsoņus, kuri bija nelikumīgi šķērsojuši valsts robežu, savukārt izmeklēšanas laikā robežsargi noskaidroja, ka šos robežpārkāpējus ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā nodrošināja persona, kura iepriekš vairākkārtēji sniegusi tulka pakalpojumus Valsts robežsardzes lietvedībā esošajos kriminālprocesos, kuru ietvaros izmeklēti ar nelegālo migrāciju saistīti noziedzīgi nodarījumi.

Lasiet arī: Notiekošais uz Latvijas-Baltkrievijas robežas: Aptuveni 30 pieaugušie un 11 bērni ir zem klajas debess neapdzīvotā teritorijā

Tāpat izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka tulks ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā nodrošināja vēl deviņus Irākas pilsoņus, kuri bija nelikumīgi šķērsojuši robežu šī gada jūnijā.

Tulkojumu laikā, komunicējot ar noziedzīgajās darbībās iesaistītajām personām, tulks tika iesaistīts transnacionālas organizētās noziedzīgās grupas veiktajās noziedzīgajās darbībās, kas nodrošina Irākas pilsoņiem iespēju nelikumīgi šķērsot Baltkrievijas–Latvijas robežu.

Kā informē robežsardzē, pret Irākas pilsoņiem uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 284.panta otrās daļas par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu personu grupā, savukārt pret tulku – pēc Krimināllikuma 285.1.panta otrās daļas par apzinātu personu nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas Republikā, ja šāda iespēja nodrošināta vairākām personām.

Lasiet arī: Par nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu var draudēt četri gadi cietumā

Par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu likums paredz tulkam sodu – brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudassodu, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Minētajā kriminālprocesā uz doto brīdi personas, kurai ir tiesības uz aizstāvību, procesuālais statuss piemērots četrām personām.

youtube icon
Abonēt youtube