Foto: Unplash.com

Sākot ar 2021.gada 1.oktobri, saskaņā ar Apvienotās Karalistes valdības lēmumu, Eiropas Savienības pilsoņi, tai skaitā Latvijas pilsoņi, varēs ceļot uz Apvienoto Karalisti tikai ar pasi. Identifikācijas kartes (eID) vairs netiks atzītas par derīgu ceļošanas dokumentu, norāda Latvijas Ārlietu ministrija.

Tie Eiropas Savienības pilsoņi, kuri ir dzīvojuši Lielbritānijā pirms 2020.gada 31.decembra un reģistrējušies pastāvīgā vai pagaidu iedzīvotāja statusam, eID karti varēs izmantot kā ceļošanas dokumentu vismaz līdz 2025.gada 31.decembrim.

Papildus Apvienotās Karalistes valdība aicina arī pastāvīgo un pagaidu statusu ieguvušos Eiropas Savienības pilsoņus noformēt pases, lai varētu ērti un ātri šķērsot robežkontroles punktus, izmantojot automatizēto robežšķērsošanas kontroles sistēmu e-gates.

Kā zināms, Lielbritānija ir izstājusies no Eiropas Savienības vienotā tirgus un muitas savienības, kas nozīmē, ka vairs nav iespējama brīva personu pārvietošanās, kā tas bija līdz 2020.gada 31.decembrim.

Sākot ar šī gada 1.janvāri, ieceļot Apvienotajā Karalistē, lai strādātu, studētu vai uzturētos ilgtermiņā, var tikai ar vīzu.

Īstermiņa ceļojumi uz laiku līdz sešiem mēnešiem uz Apvienoto Karalisti, tāpat kā līdz šim, notiek bezvīzu režīmā.

Vairāk informācijas par ieceļošanu Apvienotajā Karalistē meklējiet šeit.

Saistītās tēmas: Apvienotā karaliste

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube