Foto: Unplash.com

Par spīti nepārtrauktiem Valsts (VP) policijas brīdinājumiem un aicinājumiem iedzīvotājiem būt vērīgiem un uzmanīgiem, VP laika posmā no 30.augusta līdz 3.septembrim kopumā ir saņēmusi 42 iesniegumus par gadījumiem, kad personām ir izkrāpti finanšu līdzekļi.

Šo četru dienu laikā krāpnieki no iedzīvotājiem izkrāpuši 415 460 eiro, informē Valsts policija.

Lai gan lielākoties iedzīvotāji ir vērīgi un nepakļaujas krāpnieku darbībām, tomēr var novērot, ka aizvien no personām ar viltu tiek izvilināta personīgā informācija.

Otrdien, 31. augustā, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknis saņēma iesniegumu no kāda uzņēmuma, kurā konstatēts, ka notikusi krāpšana un kopumā radīt zaudējumi 180 000 eiro apmērā.

Sākotnēji uzņēmums veicis saziņu ar kādu uzņēmu Ķīnā, lai veiktu darījumu.

Komunikācija notikusi ar e-pasta starpniecību. Pēcāk konstatēts, ka notikušas krāpnieciskas darbības un finanšu līdzekļi pārskaitīti krāpniekiem. Saistībā ar notikušo ir uzsākta resoriskā pārbaude un policija skaidro notikušā apstākļus.

Lasiet arī: Trīs reāli gadījumi, kā krāpnieki izvilina datus – draudi un iebiedēšana

Tāpat otrdien, 31.augustā, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirknis saņēma iesniegumu no kāda vīrieša, pret kuru veiktas krāpnieciskas darbības laika posmā no šī gada 7.augusta. Proti, nenoskaidrota persona izlikās par kāda ezoteriskā centra pārstāvi no Ukrainas, kā rezultātā vīrietim izkrāpti aptuveni 15 000 eiro.

Trešdien, 1.septembrī, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valkas iecirknis saņēma iesniegumu no kāda uzņēmuma, kurš šī gada 23.martā saņēma rēķinu no kādas firmas Zviedrijā par traktortehnikas – ekskavatora iegādi. Pēc 11 500 eiro pārskaitīšanas, kontaktpersona nebija sazvanāma un tika noskaidrots, ka pārdevēja firmas īpašnieks Zviedrijā rēķinu nav sūtījis un nav saņēmis apmaksu, kā arī minētais konts, kurš bija norādīts rēķinā nepieder konkrētajai firmai.

Savukārt 2.septembrī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirknis saņēma iesniegumu no kāda vīrieša, kurš laika posmā no 24.jūlija līdz 27.augustam ieguldīja finanšu līdzekļus investīciju platfomā. Šajā gadījumā tika konstatēts, ka no personas izkrāpti 59 891 eiro.

Jāpiemin, ka noziedznieki izdomā arvien jaunus veidus, kā nelikumīgi iegūt finanšu līdzekļus.

Lai pasargātu sevi, Valsts policija aicina iedzīvotājus nebūt pārlieku uzticīgiem, sargāt savu personīgo informāciju, nevienam ne telefoniski, ne rakstiski neatklāt banku kontu piekļuves datus, nevērt vaļā aizdomīgos e-pastos saņemtas saites un kritiski izvērtēt jebkuru saņemto informāciju!

Ja zvanītāja numurs nav pazīstams, tad sarunas laikā esiet piesardzīgi un neizpaudiet personīgo informāciju.

Ja telefonkrāpnieki steidzina un mudina pieņemt ātrus, nepārdomātus lēmumus, tad pārtrauciet sarunu!

Gadījumos, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, policija aicina nekavējoties sazināties ar savu banku, kā arī rakstīt iesniegumu Valsts policijā: elektroniski bez e-paraksta portālā www.latvija.lv vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz pasts@vp.gov.lv.

Plašāka informācija par to, kā ziņot policijai, atrodama Valsts policijas mājaslapā: https://www.vp.gov.lv/lv/ka-zinot-policijai. Savukārt riska informāciju par dažādām aizdomīgām darbībām interneta vidē iespējams nosūtīt izskatīšanai policijai mobilajā lietotnē Mana drošība.

youtube icon
Abonēt youtube