Foto: Pexels

Darbību uzsākusi Latvijā radīta mobilā lietotne Dia.lv, kas palīdz cilvēkiem pārvarēt ikdienas grūtības, piedāvājot aktīvās klausīšanās pakalpojumus. Mobilā lietotne ļauj “izkratīt sirdi” un saņemt atbalstu grūtā brīdī.

Kopš pandēmijas sākuma strauji aktualizējies jautājums par sabiedrības garīgo veselību. Vairāk nekā puse (52,8%) Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 gadiem uzskata, ka Covid-19 krīze negatīvi ietekmējusi viņu garīgo veselību, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2021.gada iedzīvotāju aptaujas par ienākumiem un dzīves apstākļiem provizoriskie dati.

Lai palīdzētu risināt šo problēmu, Latvijā izstrādāta mobilā lietotne, kas nodrošina iespēju tikt uzklausītam ikvienam, kam tas nepieciešams, sniedzot emocionālu atbalstu un sapratni.

Kā stāsta lietotnes izstrādātāju pārstāvis Mārtiņš Īviņš, lietotne radīta 2021.gada laikā. “Nepieciešamību pēc šādas mobilās lietotnes, kas spēj pildīt emocionāla atbalsta funkciju iepriekš savā dzīvē izjutuši vairāki no mūsu komandas pārstāvjiem, atzīstot, ka kādā no dzīves posmiem tā būtu bijusi ļoti noderīga. Redzot, kā pandēmija ietekmē cilvēkus – rada bailes, neziņu, šķelšanos – sapratām, ka šis ir īstais laiks, kad aktualizēt un realizēt ideju par šo lietotni,” papildina M. Īviņš.

Mobilā lietotne ir viegli izmantojama – pēc lietotnes lejupielādes “Google Play” vai “iOS App Store”, nepieciešams izveidot savu profilu. Tiklīdz tas ir izdarīts, katrs lietotājs saņem 30 bezmaksas sarunas minūtes. Lai uzsāktu sarunu, jāizvēlas tēma, kā arī iespējams izvēlēties savu uzklausītāju, un saruna var sākties!

Lietotne piemērota plašam sabiedrības lokam – tajā iespējams apspriest tādas tēmas kā skola, ģimene, attiecības, darbs, draugi, LGBTQ+, sēras, reliģija un vispārīgas tēmas, kas ļauj apspriest visu, ko sirds kāro.

Mobilo lietotni izstrādājusi Latvijā bāzētais uzņēmums “Catsy Cat Studio”, lietotnes izstrāde ilgusi aptuveni gadu. Mobilo lietotni iespējams lejupielādēt “Apple iOS” lietotājiem un “Android” lietotājiem bez maksas.

youtube icon
Abonēt youtube