Foto: Unplash.com

Šoreiz par mīlestību. Attiecību tēma astroloģijā tiek apskatīta visai bieži, to atzīst arī astrologi. Taču – vai pat tik sena zinātne kā astroloģija var palīdzēt mīlestības jautājumos? Vai patiesi mūsu liktenī ierakstīti cilvēki, kuriem garām paiet nav iespējams? Kādēļ attiecību dēļ nākas ciest? Vai pastāv termins – “mans īstais”, “mana īstā”?

Uz šiem un citiem jautājumiem sarunā ar Rīta kafiju atbildēs pieredzes bagātā astroloģe Valentīna Finogejeva, kura praktizē astroloģiju jau kopš 2012.gada.

Runājot par astroloģiju un par to, ko tā par cilvēka dzīvēm var pastāstīt, būtu sākotnēji vēlreiz jānovelk stingra robeža – astroloģijai nav nekādas saistības ar zīlēšanu vai gaišredzību.

Astroloģe komentē: “Astroloģija pilnīgi noteikti nav nekāda nākotnes zīlēšana, un man ir liels prieks, ka mūsdienās cilvēki aizvien vairāk to apzinās, ir atvērtāki, sāk interesēties par ezotēriskām lietām.”

Viņa arī paskaidro, ka astroloģija ir ļoti sena zinātne, kas pēta debesu ķermeņu ietekmi uz visu dzīvo. Ar astroloģijas palīdzību patiesībā var uzzināt ļoti daudz – noteikt cilvēka personības stiprās un vājās puses, talantus, redzēt saderību ar partneri (dzīvesbiedru, sadarbības partneri, attiecības ar bērniem un vecākiem).

Tāpat ļoti nozīmīga loma astroloģijā tiek atvēlēta prognožu astroloģijai, ar kuras palīdzību var redzēt planētu stāvokli, mijiedarbību un to ietekmi pat vairākus gadus uz priekšu. Cik tālu var ieskatīties un kādu laika posmu redzēt? Viss ir atkarīgs no konkrēta cilvēka, cik tālu viņš gribēs “rakt” un cik dziļi iedziļināties. Katrā ziņā, ar astroloģijas palīdzību var izsekot visam cilvēka mūža gājumam – sākot no piedzimšanas līdz pat aiziešanai,  skaidro astroloģe.

Mīlestība astroloģiskajā kartē

Astroloģiskā jeb natālā karte ir kā individuāli pirkstu nospiedumi, kas visas dzīves laikā paliek nemainīgi.

Mums kopš dzimšanas tiek ielikts unikāls individuālo īpašību kopums un potenciāls, ar kuru atnākam un kuru dzīves laikā varam attīstīt, ar ko varam strādāt. Tas attiecas arī uz mīlestības tēmām astroloģiskajā kartē.

“Pētot mīlestības tēmas kartē, es analizēju ļoti daudzus faktorus, īpašu uzmanību pievēršot 7, 5, 4 un 8 horoskopa mājām, Veneras, Mēness, Marsa, Saturna un Merkura pozīcijām horoskopā, to aspektus ar citām personību veidojošām planētām. Taču ir vēl ļoti daudz citu faktoru, kas jāņem vērā, jo, kā jau minēju iepriekš, katram cilvēkam natālā dzimšanas karte ir individuāla.”

Primitīvā līmenī, ko par attiecībām var pastāstīt natālā karte, astroloģe skaidro: “Piemēram, kāds partnera tips jums der, kādi vīrieši / sievietes piesaista uzmanību, kas jums ir svarīgs attiecībās, ko sagaidāt no partnera, vai vispār cilvēks ir orientēts uz partnerību, attiecību un ģimenes veidošanu, vai partneris ir monogāms, vai poligāms?”

“Daudz vairāk par attiecībām var pastāstīt tad, ja saliek divu cilvēku horoskopus kopā. Sinastrijas kartē var redzēt divu atsevišķu indivīdu mijiedarbību, saderību, spēju atrast kopsaucēju ikdienišķās lietās, kopīgos mērķus, seksuālo saderību, karmiskos un dvēseles uzdevumus attiecībā vienam pret otru,” uzskata astroloģe.

“Taču svarīgi ir saprast ko citu… Lai kādās attiecībās mēs būtu šobrīd, cik partnerus mainījām iepriekš vai nākotnē mainīsim un kāda “ideāla” meklējumos atrastos, mēs visās attiecībās ņemam līdzi sevi pašu.”

Ļoti maz ir tādu cilvēku, kas gatavi pieņemt un atzīt, ka ir paši savu attiecību neveiksmes sakne, un vēl mazāk ir tādu, kuri gatavi strādāt ar sevi pašu. Visiem ir vēlme mainīt to otru cilvēku, un tā ir kļūda.

Vai astroloģijā karte var noteikt, vai tas ir mans “īstais”?

Astroloģe smīn, sakot: “Skatoties, ko saprot ar jēdzienu “īstais”. Saliekot divu cilvēku kartes kopā, var redzēt perspektīvu uz ilglaicīgām, stabilām, harmoniskām attiecībām vai otrādi. Tikpat labi jūsu “īstais” var atnākt arī caur sarežģītām, saspringtām situācijām dzīvē, caur dažādiem dzīves pārbaudījumiem. Viss ir ļoti individuāli.”

Kā un vai astroloģija var attiecībām palīdzēt?

“Kaut viss būtu tik vienkārši… Kad attiecībās viss ir harmoniski, abi cilvēki jūtās laimīgi, iemīlējušies, diezin vai ir nepieciešams meklēt astrologa vai kāda cita speciālista palīdzību. Lai gan, protams, jau pašā attiecību sākumā var redzēt visu bildi kopumā.”

Turpinot astroloģe stāsta: “Manā praksē ir bijuši ļoti reti gadījumi, kad jaunais pāris vai viena no pusēm vienkārši sportiskas intereses pēc vēlās apskatīties savu saderību. Ko lai saka cilvēkiem, kas vēl atrodas “rozā briļļu” periodā? Viņi uztver konsultāciju kā izklaidi, gaida apliecinājumu savu attiecību īstumam un ilglaicīgumam, nav gatavi pieņemt citu informāciju.”

Ja cilvēks vēršas pie astrologa, lai uzlabot attiecību kvalitāti, astrologs noteikti var palīdzēt, pārliecināta ir astroloģe Valentīna. Dažreiz cilvēkam vienkārši jāatgādina, ko viņš ir iemīlējis partnerī, kādas kopīgas vērtības abus ir satuvinājušas, ko abi sagaida no šīm attiecibām.

Mazliet sarežģītāk esot tad, ja attiecības ir nonākušas strupceļā: “Jo parasti uz konsultāciju atnāk tikai viena no pusēm, un tikai viens ir gatavs attiecības glābt, pie tām strādāt, kaut kā šo problēmu risināt.

Teikšu godīgi, lai kā es vienmēr būtu PAR ģimenes un attiecību saglabāšanu, dažreiz situācijas un attiecības ir tik ļoti komplicētas, personību graujošas un toksiskas, ka vienīgais risinājums ir tās pārtraukt.”

Ko par attiecībām astroloģija var pastāstīt?

Saliekot divu cilvēku natālās kartes kopā, par attiecībām var pateikt ļoti daudz. Pirmkārt, jau par pašu saderību, vai cilvēki ir līdzīgi domājoši, vai attiecības starp šiem cilvēkiem būs harmoniskas vai destruktīvas, vai tās būs ilglaicīgas, uz partnerību, abpusēju cieņu orientētas vai attiecības ir tikai īslaicīga aizraušanās.

Sinastrijas horoskopā var redzēt, kāds partnera tips vislabāk derētu otram cilvēkam, ko viņš sagaida no partnera, no attiecībām vispār, vai ir uz ģimeni orientēts, vai ir vairāk brīvdomātājs. Var redzēt, kādi sarežģījumi sagaidāmi attiecībās, kādi dvēseles karmiskie uzdevumi partneriem vienam pret otru jārisina. Un tā ir tikai desmitā daļa no tā, ko astroloģija spēj pētīt attiecību jautājumā.

Vai pastāv “nejaušas” tikšanās?

Astroloģe pauž savu pārliecību: “Esmu pārliecināta, ka nekas nav nejaušs un jebkura nejaušība ir likumsakarība. Jo vairāk studēju un izzinu astroloģiju, jo vairāk redzu šīs likumsakarības un jo interesantāk paliek.”

Vai pastāv ideāla saderība?

Šis jautājums, šķiet, būs aktuāls vienmēr, taču astroloģei ir savs skatījums par to.

“Ideālas attiecības vispār ir mīts kaut vai tāpēc, ka ikviens ar šo jēdzienu saprot kaut ko savu. Tas, kas vienam ir ideāli, citam var šķist pilnīgs murgs vai garlaicības kalngals. Citreiz pat, būdami vienās attiecībās, abas puses tās redz pilnīgi dažādi – vienam tās liksies ideālas, otrs mocīsies un jutīsies nomākts. Cilvēki satiekas, lai kopīgi augtu, attīstītos, palīdzētu viens otram risināt savas dvēseles karmiskos uzdevumus. Attiecības ir milzīgs darbs, tur nav nekā ideāla.”

“Ja jums kādreiz liekas, ka kādam ir ideālas attiecības, tad tikai tāpēc, ka cilvēki ir pietiekami nobrieduši un pie savām attiecībām daudz strādā. Tāpat arī astroloģijā – nav tāda jēdziena “ideāla saderība”. Ir sinastriski saderīgas, harmoniskas kartes, tādās attiecibās noteikti būs vieglāk virzīties uz kopīgu mērķu sasniegšanu, tai pat laikā ļaujot partnerim attīstīties kā personībai, nepakļaut otru savai gribai,” paskaidro astroloģe.

Vai astroloģiskajā kartē var redzēt, cik bērnu būs, kādā vecumā tie gaidāmi un kad gaidāmas laulības?

“Jā, to ir iespējams izpētīt. Šajā gadījumā palīdz prognožu astroloģija,” atbild astroloģe Valentīna.

Karmiskās attiecības

Šķiet, katrs no mums ir dzirdējis vārdu salikumu “karmiskās attiecības”. Ko tas īsti nozīmē? Vai katram dzīves laikā tādas ir?

Nav noslēpums, ka vairākumu vārds “karma” mazliet biedē. Tomēr astroloģe teic, ka karmiskās attiecības var izpausties gan kā pozitīva, gan arī negatīva dvēseles pieredze šajā dzīvē konkrētās attiecībās. Un dzīves laikā šādas karmiskās attiecības var būt vairākas, ar vairākiem partneriem.

Astroloģe: “Daudziem šķiet, ka karmiskās attiecības var būt tikai starp laulātajiem partneriem, taču es gribu teikt, ka mēs ik dienu atstrādājam savu karmu attiecībās ar vecākiem, vecvecākiem, brāļiem, māsām, bērniem, draugiem, darba kolēģiem, priekšniekiem, skolotājiem, arī ienaidniekiem. Karmiskās attiecības var atpazīt pēc neaizmirstamu emociju spektra, ko tās sniedz – tas var būt prieks, laime, kaisle, dusmas, naids, sāpes, atkarība no partnera. Karma attiecībās izpaužas kā kaut kāds pārbaudījums, kā izaicinājums, kas liek mums pieņemt vai izdarīt izvēli. Jautājums ir: vai mēs atrisinām šos karmiskos dvēseles uzdevumus šajā dzīvē?”

Ikvienam ir iespēja ik dienas ieskatīties astroloģes izveidotajā astroloģijas blogā @astromind8, kurā viņa katru dienu dalās ar noderīgu informāciju, publicējot prognozes, noderīgus rakstus, rubrikas, atbild uz interesējošiem jautājumiem, lai kliedētu “mistikas auru” ap šo tēmu.

youtube icon
Abonēt youtube