Foto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli, novērsa 176 000 cigarešu (8800 paciņas) kontrabandu. Cigaretes bija noslēptas vagonos ar dēļu un šķeldas kravām.  

2021. gada 10. septembrī, pamatojoties uz muitas risku analīzes rezultātiem, Daugavpils preču stacijas muitas kontroles punktā tika veikta no Baltkrievijas iebraukuša vilciena sastāva kontrole. Tās laikā muitas amatpersonas atklāja, ka divos vagonos ar kokmateriālu kravu ir noslēptas kontrabandas cigaretes. Starp dēļu pakām tika konstatēti piecdesmit iepakojumi ar cigaretēm. Kontroles rezultātā izņemti 80 000 cigarešu (4000 paciņas) “NZ” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Tajā pašā dienā Indras muitas kontroles punktā Valsts robežsardzes amatpersonas no Baltkrievijas iebraukuša vilciena vagonā atklāja šķeldas kravā paslēptas cigaretes. Veicot muitas kontroli, tika konstatētas nedeklarētas cigaretes “Premjer”, “NZ” un “Queen” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām. Kopējais kontrabandas preču daudzums kravā bija 96 000 gab. jeb 4 800 paciņas cigarešu.

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 29 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesu uzsākšanu.

youtube icon
Abonēt youtube