Foto: Flickr.com/Saeima

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 14.septembrī, pirmajam lasījumam atbalstīja likumu grozījumus, ar kuriem plānots liegt bijušajiem Saeimas un Augstākās padomes deputātiem, kam noteiktas starptautiskās vai nacionālās sankcijas, apmeklēt Saeimas ēkas, būt klāt parlamenta sēdēs un piedalīties tā rīkotajos pasākumos.

Plānots, ka liegums attieksies arī uz tiem bijušajiem Saeimas un Augstākās padomes deputātiem, kuriem piemērotas Eiropas Savienības vai Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalsts noteiktās sankcijas. Likuma grozījumi iecerēti, lai mazinātu šo personu ietekmi uz likumdevēja varu, pauž likumprojekta autori.

Šobrīd spēkā esošais regulējums paredz, ka bijušajiem Saeimas deputātiem, kā arī Augstākās padomes deputātiem, kuri balsoja “par” 1990.gada 4.maija deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, ir tiesības apmeklēt Saeimas ēkas. Šo tiesību nav deputātiem, kuri izslēgti no Saeimas sastāva.

Kā atzīmēts likumprojektu anotācijās, starptautisko organizāciju un nacionālās sankcijas lielākoties tiek noteiktas politisku un drošības apsvērumu dēļ, līdz ar to likumdevējs, nodrošinot iespēju personām, pret kurām ir noteiktas konkrētas starptautiskas vai nacionālas sankcijas, bez ierobežojuma apmeklēt Saeimu un piedalīties tās darbā, apdraud kvalitatīvu likumdošanas procesu norisi un pieļauj Saeimas darbā tādu personu līdzdalību, kuru klātbūtne tajā nav pieļaujama.

Lai grozījumi Saeimas kārtības rullī un likumā “Par Latvijas Republikas Augstākās padomes deputātu tiesisko stāvokli un pensijām” stātos spēkā, tie vēl trīs lasījumos jāatbalsta Saeimai.

youtube icon
Abonēt youtube