Foto: Unplash.com

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) nosoda naida runu un jebkāda veida draudu izteikšanu ārstiem, un aicina sabiedrību ar cieņu un izpratni izturēties pret veselības nozares profesionāļiem.

LĀB uzskata, ka ir nepieciešama aktīvāka valsts atbildīgo iestāžu iesaiste ārstu un citu medicīnas profesionāļu aizstāvībā. Biedrība arī aicina visus politiskos spēkus solidarizēties SARS-CoV-2 vīrusa apkarošanā, nevis dažādos veidos noniecināt ārstus, traucējot viņiem pildīt savus profesionālos pienākumus.

Intervijā žurnālam SestDiena ārsts Kārlis Rācenis stāstīja, ka “ir cilvēki, kuri saslimst ar kovidinfekciju, nokļūst slimnīcā un uzskata, ka kovids ir izdomāts”.

“Mums zvana agresīvi noskaņoti radinieki, lamājas, ka nekāds kovids neeksistē.”

LĀB apzinās, ka Covid-19 pandēmijas izplatība ir raisījusi cilvēka dzīves stila un paradumu maiņu, nepieciešamību pielāgoties jaunajiem apstākļiem, atstājot būtisku tiešu un netiešu ietekmi uz cilvēku fizisko un mentālo veselību. Latvijas ārsti, tāpat kā citviet pasaulē, ar šīs infekcijas radītām sekām sastopas ikdienā un redz slimības smagāko pusi – cilvēku nokļūšanu intensīvās terapijas nodaļās, ilgstošu rehabilitāciju un nāvi. Tāpēc ārstu pienākums ir skaidrot šīs slimības nopietnību, rūpējoties par visas sabiedrības veselību.

Aktīva veselības nozares profesionāļu publiskā viedokļa paušana, kas ir ārsta profesionālais pienākums, ir izraisījusi līdz šim nepieredzētu naida un draudu vilni pret ārstiem.

Diemžēl ir dzirdami arī naidīgi amatpersonu izteikumi, kas vērsti pret nozares profesionāļiem, kuri ne tikai savā darbā aktīvi cīnās ar Covid-19, bet arī veicina sabiedrības izpratni par esošo situāciju un iespējamiem tās risinājumiem.

Ir absolūti nepieņemami, ka ārsti tiek pakļauti psiholoģiskiem un fiziskiem draudiem par sava darba veikšanu sabiedrības labā. Tas veicina izdegšanu un grauj mediķu motivāciju strādāt.

Tāpēc biedrība rosina attiecīgās valsts pārvaldes institūcijas aktīvi vērsties un izskaust šādus gadījumus.

Lasiet arī: Sākta parakstu vākšana, lai nevakcinētie Covid-19 ārstēšanās izdevumus segtu paši

LĀB aicina veselības aprūpē strādājošos, kas saņēmuši draudus vai regulāri cieš no naida runas, neklusēt un informēt par to attiecīgās tiesībsargājošās iestādes.

youtube icon
Abonēt youtube