Foto: Unplash.com

Kā labāk organizēt pilsētas dzīvi naktīs, un kā diennakts tumšajās stundās pilnveidot drošības situāciju un izklaides iespējas Rīgā – par to trešdien, 22.septembrī, diskutēs Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputāti.

Pašvaldībā uzver, ka nav plānots tuvākajā laikā pieņemt lēmumus par jaunas “nakts mēra” pozīcijas ieviešanu. Pašreizējo diskusiju mērķis ir nevis jaunu amatu veidošana, bet gan ideju apmaiņa par to, kā pašvaldības iestādes var labāk koordinēt savstarpējo rīcību, uzlabojot dzīvi pilsētā diennakts tumšajās stundās.

“Cilvēki pilsētās nedzīvo tikai pa dienu. Cilvēki naktīs ne tikai guļ, bet arī strādā un izklaidējas. Un, ja pilsēta nepiedāvā viņiem šādas iespējas, tad viņi tās organizē paši. To mums spilgti parādīja arī Vērmanes dārza gadījums vasarā. Cilvēki vēlas izbaudīt pilsētas skaistumu un socializēties arī diennakts tumšajās stundās, bet, ja nav šādas iespējas, var rasties konflikti starp dažādām iedzīvotāju grupām. Rosinot šo diskusiju, mēs gribam pārņemt iniciatīvu un saprast, ko Rīga var darīt, lai šo nakts laiku pilsētā uzlabotu – gan publiskajā ārtelpā, gan ekonomiskajās aktivitātēs, gan kultūrā, sportā, izklaidēs un drošības jomā,” – tā skaidroja naktsdzīves uzlabošanas koncepta iniciatīvas autore Laima Geikina.

Deputāte vērsa uzmanību, ka Tallinā jau šāda koncepcija ir izstrādāta, bet nav vēl ieviesta, un arī Viļņa ir veikusi iestrādes koncepcijas gatavošanā. Nakts dzīves koncepts, piemēram, jau darbojas Ņujorkā, kur nakts dzīve iedalīta vairākās kategorijās – bāri, ēdināšanas pakalpojumi, māksla un kultūra, sports un atpūta.

Kā galvenos virzienus, kuros būtu jāievieš izmaiņas Rīgā, iniciatīvas autore min apgaismojuma neesamību, dažādu aktivitāšu trūkumu, drošības izaicinājumus, tostarp konfliktus, alkohola un narkotiku lietošanu un citus.

“Drošības un sabiedriskās kārtības izaicinājumi nakts tumšajā laikā arī pašvaldības policijai ir labi zināmi – to atspoguļo arī sastādīto pārkāpuma protokolu par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem statistika. Esmu iedziļinājusies gan alkohola aprites kontroles jautājumā Rīgā, gan apgaismojuma tīkla paplašināšanas un preventīvā darba ar jauniešiem, tai skaitā, nepilngadīgajiem, izaicinājumiem – un tālākā diskusijā šajā rudens cēlienā iesaistīsim arī plašāku sabiedrību. Šīs komitejas sēdes prezentācija ir komitejas deputāta iniciatīva diskusijai, nevis komitejas lēmums par turpmāko darbu organizāciju naktsdzīves organizēšanai Rīgā,” norāda komitejas vadītāja Linda Ozola.

Saistītās tēmas: nakts dzīvenakts mērs

youtube icon
Abonēt youtube