Oktobra sākums ir aizvadīts ar ļoti sausu laiku, taču šonedēļ jau biežāk lija, jo sevišķi Kurzemē. Arī nākamās septiņas dienas būs salīdzinoši lietainas, un pastāv iespēja, ka varēs vērot pirmo sniegu, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Piektdiena, 15.oktobris, būs lietainākā un vējainākā šīs nedēļas diena. Dienā daudzviet līs, Kurzemē lietus būs ilgstošs, kā arī lokāli iespējams arī pērkona negaiss un krusa. Gaisa temperatūra būs +8…+12 grādu pēc Celsija, piekrastē būs siltāks, bet iekšzemē – vēsāks.

Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas piekrastē brāzmās sasniegs pat 20 m/s.

Sestdien nokrišņi mitēsies un pierims arī vējš, bet svētdien no rietumiem Latviju šķērsos jauna nokrišņu zona un teritorijas lielākajā daļā atkal līs.

Bet jaunā nedēļa iesāksies ar sausākiem laikapstākļiem. Dienās gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +7…+12 grādiem, bet naktīs pazemināsies līdz +3…+8 grādiem, debesīm skaidrojoties, vēl par dažiem grādiem vairāk.

No otrdienas aktīvu Atlantijas ciklonu ietekmē debesis bieži aizklās mākoņi, nesot ievērojami lietaināku laiku. Gaisa temperatūra saglabāsies diezgan stabila, naktī nenokrītot zem +3 grādiem un dienā nepārsniedzot +14 grādus.

LVĢMC prognozē, ka nedēļas vidū Latvijā ieplūdīs nedaudz siltāks gaiss, naktīs gaisa temperatūra pieturēsies ap +10 grādiem, bet dienā paaugstināsies līdz pat +13…+15 grādiem, tomēr pastāv iespēja, ka darba nedēļas izskaņā mūsu reģionā ieplūdīs vēsākas gaisa masas un pirmo reizi šajā rudens sezonā tiks novērots sniegs, un zemes virsmu dažviet īslaicīgi pārklās neliela sniega kārtiņa.

youtube icon
Abonēt youtube