Ekrānšāviņš iegūts no Instagram @brainstormofficial

2021.gada 21.oktobrī plkst. 20.oo savu pirmizrādi piedzīvos “Prāta Vētras” jaunā albuma koncertfilma “Gads bez kalendāra”.

Kaspars Roga komentē: “Zinot, ka tik drīz vēl ar klausītājiem netiksimies, gribējās Vētras jaunās dziesmas nospēlēt dzīvajā un to arī kvalitatīvi iemūžināt. Ar scenogrāfiju, ekrāniem, dejotājiem un visu, kas vien man iešāvās prātā.”

Izvēloties albuma nosaukumu, grupa “Prāta Vētra” domājusi par 2020.gada pandēmiju, kad viss apstājās, īpaši jau mākslas un kultūras jomā.

Kurš gan varēja paredzēt, ka ironiskā kārtā albums ar šādu nosaukumu iznāks tajā dienā, kad valstī atkal tiek pasludināts lokdauns!

Līdz ar albuma iznākšanu grupa piedāvā noskatīties un noklausīties dziesmu, kas tapusi sadarbībā ar grupu “Tautumeitas” “Tur, kur Dieva kamanas slīd”.

“Spēcīga, “Prāta Vētrai” neierasta muzikāla balāde ar etniskiem dziedājumiem liek aizdomāties, kas notiek šķērsojot tās robežas, par kurām ikdienā neiznāk aizdomāties,” tā par dziesmu izsakās grupa.

“Par Renāra un “Tautumeitu” vizuālajiem tēliem jāpasakās kostīmu māksliniecei Lienei Bitei, kā arī grima un frizūru speciālistei Līvai Drešerei. Brīnišķīgi kopējo noskaņu izceļ arī Lienes Gravas horeogrāfija,” teic grupas dalībnieki.

Renārs Kaupers: “Jau no “Tautumeitu” pirmsākumiem mēs skatāmies uz viņām ar apbrīnu. Kā tik jaunas un ārēji trauslas meitenes var tik pārliecinoši nest mūsu senču gara spēku? Pie tam tas notiek mūsdienīgi, dzīvi un ļoti ieturētā stilā. Mums ir milzīgs prieks, ka varam sadarboties šajā albumā!!”

Kopumā “Tautumeitas” piedalās trijās “Gads bez kalendāra” kompozīcijās, tai skaitā tituldziesmā, kurā kopā ar Renāru dzied Asnate Rancāne.

Asnate Rancāne: “Es pat neatceros, kā sākās mūsu draudzība ar “Prāta Vētru”. Tas notika tik organiski, un tā pavisam noteikti nebija tehniska divu mūzikas grupu sadarbība, bet gan radniecīgu dvēseļu veldzēšanās šajā brīnumskaistajā radošajā procesā, ko papildināja gaužām cilvēcīga sirsnība un mīļums.

Laikmetā, kad viss jau ir izdomāts un redzēts, puiši ir spējuši pilnībā pārsteigt. Tas viss, kas dzirdams un redzams koncertfilmā, atgādina eksotisku un emocionālu ceļojumu cauri Āzijas pārsteigumu līkločiem, taču tie nebūtu “Prāta Vētras” puiši, ja visam cauri nebūtu jūtama latviskā stīga un siltums.”

Koncertfilmu ar visām desmit jaunā albuma dziesmām būs iespējams skatīties arī pēc pirmizrādes, un visi, kas iegādājušies biļeti ekase.lv, varēs to skatīties atkārtoti.

“Mēs ceram, ka šajā neziņas un ierobežojumu laikā mums kopā izdosies kaut uz mirkli ļauties mūzikas burvju spēkam un doties muzikālajā ceļojumā kopā ar Prāta Vētru un komandu,” pauž grupas dalībnieki.

youtube icon
Abonēt youtube