Foto: Unplash.com

Slimību profilakses un kontroles centrs skaidro, kura no vakcīnām pret Covid-19 būtu vispiemērotākā dažādām vecuma grupām. Speciālisti atzīmē – pirmo pošu pret Covid-19 veikšanai iedzīvotājiem no 25 gadu vecuma prioritāri rekomendē Moderna vakcīnas, savukārt līdz 25 gadu vecumam – Pfizer. 

SPKC norāda, ka vakcīna Spikevax (Moderna) līdz šim radījusi augstāko un noturīgāko imūno atbildi pēc pilna vakcinācijas kursa. Jo īpaši šīs vakcīnas ierosinātā ievērojamā aizsardzība būtu svarīga senioriem un citām riska grupām, atzīmē SPKC speciālisti.

Saskaņā ar Sabiedrības vakcinācijas darba grupas lēmumu, tiek rekomendēts visiem vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem no 22.oktobra kā pirmo devu vakcinācijai izmantot Spikevax (Moderna) vakcīnas, kā arī Janssen (ar rekomendāciju astoņas nedēļas pēc pirmās Janssen devas saņemšanas veikt balstvakcināciju primāri ar mRNS vakcīnām), savukārt Pfizer-BioNTech ražoto vakcīnu Comirnaty, atbilstoši IVP rekomendācijai, izmantot jauniešu  vecumā no 12 līdz 25 gadiem vakcinācijai*.

Papildus senioru vecumā no 65 gadiem, veselības aprūpes sistēmās strādājošo balstvakcinācijai, kuriem pagājuši 6 mēneši pēc AstraZeneca un Pfizer vakcīnu 2. devas (un nav pārslimota Covid-19 infekcija), kā arī visiem iedzīvotājiem, kuriem pagājušas vismaz 8 nedēļas pēc Janssen vakcīnas 1. devas saņemšanas, tuvākajā laikā balstvakcinācijai primāri ir aicinājums izmantot Spikevax vakcīnu.

Izbraukuma vakcinācijā iedzīvotāji Latvijā tiks vakcinēti ar Spikevax (Moderna)Janssen, bet jauniešiem līdz 25 gadiem tiks piedāvāta Pfizer vakcīna.

Līdz gada beigām plānotas 1423542 vakcīnu piegādes.

Atgādinājums par vakcinācijas procesu

Pieteikšanās vakcinācijai:

  1. Vietnē www.manavakcina.lv, ja personai ir internetbankas pilnā versija un iespēja autentificēt sevi portālā www.latvija.lv, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.
  2. Zvanot pa tālruni 8989, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.
  3. Pie sava ģimenes ārsta.

Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir), uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu, savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim – pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

Atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem, par vakcīnām, vakcināciju, tostarp par vakcīnu drošumu, izstrādāšanu, reģistrēšanu, vakcīnas izstrādāšanas ātrumu, informācija par Latvijā pieejamām vakcīnām, potenciālajām blakusparādībām u.c. jautājumiem atrodamas šeit.

youtube icon
Abonēt youtube