Foto: Flickr/Valsts kanceleja

Kā zināms, šajā nedēļā Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) nāca klajā ar paziņojumu, pieprasot veselības ministra Daniela Pavļuta demisiju. Par iemeslu minēti Veselības ministrijas (VM) ilgstoši pieļautās kļūdas krīzes vadībā un plānoto mediķu mobilizācijas izsludināšana.

Arī Biedrības “Latvijas Ģimenes ārstu asociācija” pievienojas, atbalstot Veselības ministra demisiju.

Biedrības  prezidente Sarmīte Veide teic: “Vēlamies norādīt, ka šajā krīzes situācijā valstī nav darīts pietiekoši, lai medicīnas personāls justos atbalstīts un būtu radīta uzticamība ministra pieņemtajiem lēmumiem:

1. Solītā mediķu atalgojuma paaugstinājuma 2022.gadam 10% vietā tiks saņemts par pusi mazāks – 4,5%. Lai arī algu kāpums pēdējos gados ir bijis, tas ir nepietiekams, ņemot vērā sākotnēji zemos darba algas izejas rādītājus. Un šobrīd, kad viss krīzes smagums tiek nests uz medicīnas profesionāļu pleciem, nenodrošinot tos pašus 10% algas pieaugumu nākamgad, ir necieņas izrādīšana veselības aprūpes sistēmā strādājošajiem.

2. Informācijas aprite jāvērtē kā stingri neapmierinoša. Komunikācija ir saraustīta, izmaiņas normatīvajos aktos netiek laicīgi paziņotas, rodas apjukums gan pacientu, gan ārstu vidū, veidojot nepārtrauktus pārpratumus un konfliktsituācijas. Tiek pieņemti svarīgi lēmumi, nesaskaņojot tos ar nozares izpildītājiem, bet izplatot tos medijos vēl pirms gala lēmuma pieņemšanas un atbildīgo institūciju informēšanas.

3. Covid-19 vakcinācijas pasākumi, kas tika ieviesti tikai no oktobra bija jāievieš jau gada sākumā – gan motivējošāks atalgojums ģimenes ārstiem par vakcinācijas veikšanu, gan prasības darba vietās ar augstu inficēšanās risku, gan izglītojošie pasākumi un ērta, saprotama izbraukuma vakcinācija sabiedrībai.

“Veselības aprūpes krīze ir sekas novilcinātiem un novēloti pieņemtiem lēmumiem,” tā Biedrība.

Lasiet arī: Latvijas Ārstu biedrība pieprasa Pavļuta demisiju; ministrs nāk klajā ar paziņojumu

Rīta kafija iepriekš ziņoja, ka ministrs, uzzinot par Latvijas Ārstu biedrības lēmumu prasīt  demisiju, ir sarūgtināts. Viņš rakstīja: “Saprotu neapmierinātību ar valdības sniegumu pandēmijas laikā, mediķiem ir ārkārtīgi smags laiks. Aicinu kopīgi pārvarēt šo krīzi.”

youtube icon
Abonēt youtube