Foto: Pexels

Šo svētdien, 31.oktobrī, daudzās pasaules valstīs tiks atzīmēts Halovīns jeb Visu svēto diena. Katrā pasaules malā šos svētkus atzīmē citādi: bērni un pieaugušie gatavo maskas, grebj ķirbjus, dekorē māju un gatavo spocīgus mošķu ēdienus. Šogad, kad valstī esošās situācijas dēļ jāpaliek mājās, Rimi Bērniem eksperti ir sagatavojuši trīs īpašas un gardas receptes, ar ko savus mājiniekus pārsteigt un varbūt pat nedaudz nobiedēt.   

“Pasniegt jautri noformētu ēdienu iesakām ne tikai Halovīnos un citos svētkos, bet arī ikdienā – īpaši tagad, kad citas izklaides iespējas ir liegtas. Tas ēšanas procesu padarīs jautrāku, un visi var iesaistīties arī gatavošanā,” iesaka Rimi Bērniem eksperte Lība Smildziņa.

Lasiet arī: Halovīns klāt! Interesanti fakti par veselībai vērtīgo ķirbi

Lība kopā ar māsu Sāru un brāli Klāvu dalās idejās, kā ēdienu pasniegt spocīgās noskaņās. Tikai nedaudz izdomas, un ēdiens izskatīsies tā, ka to gribēs apēst ikviens, ir pārliecināti Rimi Bērniem bērnu lietu eksperti Sāra, Lība un Klāvs Smildziņi.

Priecīgu noskaņu galdam var radīt ar dažādām, atbilstošās noskaņās dekorētām uzkodām vai kārumiem. “Piemēram, efektīgi izskatīsies saldēdiens, kas izskatās pēc spainīša ar zemi un sliekām. Tādu var pagatavot ļoti vienkārši – glāzē sadrupina tumšos Oreo cepumus un papildina tos ar tārpu formas želejkonfektēm. Tāpat ļoti spocīgs ēdiens un dekors vienlaicīgi būs raganu slotiņas. Šajā receptē jāpalūdz palīdzība vecākiem vai kādam citam pieaugušajam, jo pirms tam jāblanšē lociņi,” slotiņas iesaka pagatavot Lība un Sāra.

Raganu slotiņas (4 porc., 15 min)

Nepieciešams:
4 PikNik siera nūjiņas
8 sāļie salmiņi

Neliela buntīte blanšētu lociņu

Pagatavošana:
Siera nūjiņas pārgriež uz pusēm, vidū iedur salmiņu un sieru saplucina strēmelēs, līdz galam nenoplēšot. Ap izveidoto slotiņu apsien tievu blanšēta lociņa strēmeli.

“Halovīnos populāra tēma ir “nedzīvie” ēdieni. Piemēram, cepumi, kam piešķirta pirkstu forma un galā naga vietā ielikta mandele. Vienkārši ir pagatavot arī smieklīgas mūmijas – to var izdarīt, mīklas strēmeles aptinot, piemēram, ap cīsiņu vai pildītas paprikas pusīti,” stāsta Klāvs.

Gardās mūmijas (4 porc., 30 min)

Nepieciešams:
8 vārītas desiņas200 g kārtainās mīklas
1 ola
Sinepes pēc vajadzības

Pagatavošana:
Kārtaino mīklu sagriež 8 vienādās strēmelēs. Ap desiņām aptin kārtainās mīklas strēmeles, atstājot nedaudz brīvas vietas sinepju acīm. Mūmijas apsmērē ar sakultu olu un liek cepties, līdz mīkla izcepusies zeltaina. Kad mūmijas atdzisušas, tām uzliek sinepju acis.

“Visvienkāršāk ēdienu “atdzīvināt”, tam ieliekot acis. To var izdarīt, piemēram, ar paipalu oliņām, mini tomātiņiem vai kādām ogām,” iesaka Lība, norādot, ka acis piestāvēs teju ikvienam ēdienam – sākot no cepumiem un saldēdieniem un beidzot ar vakariņu maltīti.

Rimi Bērniem eksperte stāsta, ka mazā māsa Sāra savam ēdienam regulāri veido dažādu emociju sejiņas, un šāds ēdiens vienmēr sagādā prieku.

Pasta ar acīm (4 porc., 30 min)

Nepieciešams:
200 g vārītu spageti
Saujiņa melno olīvu
8 mocarellas bumbiņas
400 g siera mērces ICA
3 ēdamkarotes zaļumu pesto

Pagatavošana:
Pannā uzkarsē siera mērci, pievieno pesto un izvārītus spageti. Visu kārtīgi samaisa un, uzrullējot spageti, kārto šķīvī. Katrai mocarellas bumbiņai virsū liek melnās olīvas šķēlīti, tā izveidojot acis. Gatavās acis kārto uz spageti.

Saistītās tēmas: Halovīnsreceptes

youtube icon
Abonēt youtube