Foto: Unplash.com

Šā gada 26.februārī Valsts policija saņēma informāciju par sevišķi smagiem noziegumiem, kas izdarīti vairāk nekā pirms desmit gadiem, proti, par izvarošanu, seksuālu vardarbību, kā arī cietsirdību un vardarbību pret tobrīd mazgadīgu personu.

Veicot mērķtiecīgu izmeklēšanu un iegūstot pierādījumus, Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 3. nodaļas (Dzimumnoziegumu apkarošanas nodaļas) amatpersonas šomēnes lietā pabeidza izmeklēšanu un nodeva kriminālprocesu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām personām.

2021.gada 2.martā Valsts policijas Dzimumnoziegumu apkarošanas nodaļa uzsāka kriminālprocesu par seksuālo vardarbību, kas veikta sākot no 2000.gada pret tobrīd mazgadīgu personu, kas dzimusi 1991.gadā. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka noziegums tika izdarīts laikā posmā no 2000. līdz 2011.gadam.

Proti, šogad, desmit gadu pēc notikušā, cietusī persona bija uzdrošinājusies vērsties pēc palīdzības.

Šā gada 11.oktobrī Valsts policija lietā pabeidza izmeklēšanu un prokuratūrai nodeva kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 159. panta (par izvarošanu), 160. panta (par seksuālu vardarbību) un 174. panta (par cietsirdību un vardarbību pret nepilngadīgo) kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām personām – 1970.gadā dzimušu vīrieti, un 1970.gadā dzimušu sievieti – mazgadīgās personas māti kā organizētāju, kura atļāva pret mazgadīgo personu veikt seksuālo vardarbību. Vēlāk vīrietis turpināja veikt seksuālo vardarbību pret cietušo personu līdz 2011.gadam. Savukārt, cietušās personas māte pret cietušo veica fizisku un emocionālu vardarbību.

2021.gada 17.jūnijā abas minētās personas tika aizturētas un atzītas par aizdomās turētajām. Abām personām tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Valsts policijas Dzimumnoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Oļegs Lavčinovskis norāda: “Šis gadījums apliecina, ka arī tik senus noziegumus ir iespējams atklāt. Tāpēc aicinātu visus, kuri ir cietuši no līdzīgiem noziegumiem, neklusēt un vērsties policijā!”

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītās tēmas: Izvarošana

youtube icon
Abonēt youtube