Publicitātes foto

Mobilo sakaru operators Tele2  paziņo, ka nākamgad plāno uzstādīt vairākus simtus 5G bāzes staciju visā Latvijas teritorijā, bet nākamo trīs gadu laikā uzņēmums paredz izbūvēt 5G tīklu, kas būs pieejams 99% Latvijas iedzīvotāju.

Uzņēmums jau iepriekš pauda, ka būtiska loma 5G tīkla izvēršanā ir 700 MHz frekvencei, kuras izsole gaidāma decembra sākumā. “Šīs frekvences lielākā vērtība ir tā, ka spēj signālu raidīt daudz plašākā teritorijā, kā arī labāk sasniegt ierīces, kas atrodas iekštelpās,” skaidro uzņēmumā.

“Ja šobrīd mūsu 5G tīkls ir pieejams 15 Latvijas apdzīvotās vietās, tad nākamgad šis apdzīvoto vietu skaits varētu vismaz pieckāršoties, kā arī noteikti palielināsies bāzes staciju skaits tajās pilsētās, kurās jau šobrīd ir uzstādītas 5G bāzes stacijas. Tas ļaus jau arvien lielākam cilvēku skaitam izmantot 5G, piemēram, kā pamattehnoloģiju mobilā mājas interneta lietošanā,” stāsta Tele2 tehniskā departamenta direktore Līga Krūmiņa.

Tele2 pārstāvji jau iepriekš atzina, ka vēl ilgāku laiku tieši 4G tehnoloģija būs galvenais “darba zirgs” mobilo sakaru industrijā, kas nozīmē, ka Tele2 turpinās arī attīstīt 4G tīklu.

“Vienlaicīgi norit darbs pie Tele2 pamattīkla modernizācijas, kas ir būtisks nosacījums veiksmīgai un kvalitatīvai 5G ieviešanai,” skaidro uzņēmuma pārstāvji.

Šobrīd 5G mobilo sakaru bāzes stacijas ir uzstādītas Rīgā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Mārupē, Saldū, Salacgrīvā, Siguldā, Talsos, Ogrē, Olainē, Valmierā un Ventspilī.

youtube icon
Abonēt youtube