Aplēses liecina, ka gāzes cenām pieaugot par 50%, arī ar apkures cenām notiks tas pats. Piemēram, ja aizvadītajā ziemā kāda konkrēta mājokļa apkures izmaksas bija ap 80-90 eiro, tad šoziem tās jau diezgan droši varētu sastādīt pat 150 eiro, norāda Kingspan siltumizolācijas pārdošanas vadītājs Latvijā Reinis Neļķe.

Viņasprāt, risinājums ir ēkas siltināšana. “Tas palīdzētu šīs izmaksas mazināt visa gada garumā.”

Pirms gaidāmās ziemas un apkures sezonas Baltijas valstīs visvairāk par savām iespējām laikus apmaksāt komunālos rēķinus noraizējušies liela daļa Latvijā dzīvojošie, 79% aptaujāto iedzīvotāju atzīst, ka potenciālais cenu kāpums atstās vērā ņemamu ietekmi uz viņu mājsaimniecību, noskaidrojies Kingspan veiktajā Baltijas iedzīvotāju aptaujā.

Pašreizējā situācija pasaules energoresursu tirgū un gaidāmais komunālo maksājumu sadārdzinājums atstās ietekmi uz 79% iedzīvotāju Latvijā, kamēr Igaunijā četri no pieciem iedzīvotājiem atzīst, ka potenciālais cenu kāpums nopietni ietekmēs arī viņu mājsaimniecību. Lietuvā izmaiņas apkures cenās un to ietekmi izjutīs 70% respondentu, secināts aptaujā.

Starp aptaujātajiem iedzīvotājiem Latvijā 42% atzīst, ka ir noraizējušies par savām iespējām laikus apmaksāt apkures un citus mājokļa rēķinus. Visbiežāk šāda atbilde fiksēta respondentiem vecumā no 60 – 74 gadiem, kuri mitinās Rīgā un kuru ikmēneša ienākumi ir robežās starp 351 – 550 eiro.

“Lai ilgtermiņā mazinātu atkarību no pasaules energoresursu tirgus svārstībām, arvien vairāk cilvēku Baltijā izvēlas siltināt savas mājas, ko apliecina “Kingspan” apkalpoto privātpersonu skaita pieaugums 70% apmērā pret aizvadītā gada oktobri. Iedzīvotāji arvien aktīvāk interesējas gan par operatīviem, īstermiņa risinājumiem sava mājokļa siltumnoturības optimizēšanai, gan arī vaicā pēc aprēķiniem, lai saprastu, cik var ietaupīt, nosiltinot māju,” atklāj R. Neļķe.

Lietuvā par gaidāmo pieaugumu rēķinos un savu spēju laicīgi apmaksāt komunālos maksājumus noraizējies katrs ceturtais jeb 25%, bet Igaunijā katrs trešais, proti, 31%.

15% aptaujāto Latvijā atzinuši, ka prognozētais cenu kāpums mājokļa uzturēšanā viņus neietekmēs. Visbiežāk šādu atbildi snieguši Pierīgā, Latgalē un Vidzemē dzīvojošie vecumā no 18 – 29 gadiem. Lietuvā cenu ietekmi neizjutīšot 24% iedzīvotāju, bet Igaunijā šis jautājums neuztrauc nedaudz vairāk kā katru desmito – 12%.

Starp aptaujātajiem 5% Latvijā un 7% Lietuvā atzina, ka par šo jautājumu vēl nav domājuši, bet Igaunijā šis rādītājs visaugstākais – 9%.

Reprezentatīvu iedzīvotāju aptauju Kingspan sadarbībā ar pētījumu aģentūru Norstat veica šī gada oktobrī, katrā Baltijas valstī aptaujājot 1000 iedzīvotājus vecumā no 18 – 74 gadiem.

youtube icon
Abonēt youtube