Foto: Unplash.com

Aizvadītās nedēļas trešdienā, 1.decembrī, Austrumzemgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai tika nodots kriminālprocess pēc Krimināllikuma 162. panta pirmās daļas par pavešanu netiklībā.

Šī gada 30.novembrī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki iepriekš sākta kriminālprocesa ietvaros Bauskā aizturēja 1995.gada vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par 16 gadus nesasniegušas meitenes pavešanu netiklībā.

Kā tika noskaidrots pirmstiesas izmeklēšanā, minētais vīrietis kādā no sociālajām vietnēm iepazinies ar 16 gadus nesasniegušu meiteni, ieguvis viņas uzticību un lietotnes Whatsapp sarakstē mudinājis sūtīt intīma rakstura fotogrāfijas.

Šobrīd vīrietim piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Jāpiebilst, ka viņš iepriekš nav sodīts par dzimumnoziegumiem. Trešdien, 1.decembrī, kriminālprocess nosūtīts Austrumzemgales prokuratūrai ar ierosinājumu kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Atbilstoši Krimināllikuma 162. panta pirmajai daļai par sešpadsmit gadu vecumu nesasniegušas personas pavešanu netiklībā, tas ir, par tādas seksuāla rakstura darbības izdarīšanu bez fiziskas saskares ar cietušā ķermeni nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi vai izraisīt dzimuminstinktu cietušajā, ja to izdarījusi pilngadīga persona vai ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo, var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem.

Atgādinām, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Valsts policija rosina vecākus bez nosodījumiem un pārmetumiem pārrunāt ar saviem bērniem jautājumus par drošību un iespējamiem noziegumiem internetā, uzsverot, ka nedrīkst uzticēties internetā iepazītiem cilvēkiem un sūtīt personīgu informāciju, fotogrāfijas un video.

Tāpat arī jāpievērš uzmanība, ja izmainās bērna uzvedība, piemēram, bērni kļūst piesardzīgi, nomākti un izvairās no sociālo vietņu lietošanas. Aizdomās par noziedzīga nozieguma izdarīšanu nekavējoties ir jāinformē policija!

youtube icon
Abonēt youtube