Ne velti saka, ka Ziemassvētku laiks ir brīnumu laiks. Arī šogad Ropažos mirdz vietējā baznīca, kurā spīguļo tūkstošiem gaismiņu.

Sociālo tīklu lietotāji dalās ar brīnišķīgām fotogrāfijām un aicina arī citus doties apskatīt šo baznīcu. Lai gan kādam šķiet, ka baznīcas ierasti ir aukstas, tad šī baznīca ir gaismas apspīdēta, izrotāta ar gaismiņām, un, skatoties fotogrāfijas vien, kļūst sirdī pavisam silti.

Ropažos ir viena baznīca un to atrast nebūs grūti. Jādodas uz gaismu!

Tāpat atgādināsim, ka Ziemassvētku laikā reliģiskās darbības vietas varēs darboties ilgāk.

Šobrīd reliģiskās darbības vietas darbību drīkst sākt plkst. 6.00 un tās drīkst darboties līdz plkst. 21.00. Savukārt Ziemassvētku laikā no 19. līdz 24.decembrim tās varēs darboties bez darbalaika ierobežojuma.

Lasiet arī: Ziemassvētku laikā dievnami varēs darboties bez darbalaika ierobežojuma

25. un 26.decembrī dievnami varēs būt atvērti no plkst. 6.00 līdz plkst. 24.00, bet naktī no 6. uz 7.janvāri – bez darbalaika ierobežojuma.

Tai pat laikā dievnamos arī šai laikā ievērojamas visas pārējās ārkārtas situācijas laikā noteiktās prasības. Tas nozīmē, ka dievkalpojumiem jānotiek zaļajā režīmā, to apmeklētājiem jālieto sejas maskas, jānodrošina katram apmeklētājam individuālā stāvvietā 15 kvadrātmetrus liela platība, bet norādītajās sēdvietās blakus drīkst atrasties ne vairāk kā divi cilvēki, ievērojot, ka distance starp katrām 2 blakus sēdošajām personām ir divas sēdvietas, un rindās sēdvietām jābūt izkārtotām pamīšus.

Visām personām, kas nodrošina pasākumu zaļajā režīmā organizēšanu, tai skaitā garīdzniekiem un kalpojošajam personālam, ir jābūt sadarbspējīgam Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam.

Kamēr dievnamos nenotiek pulcēšanās drošajā vai zaļajā režīmā, tie joprojām ir atvērti individuālajiem apmeklējumiem, ievērojot epidemioloģiskās prasības, proti, ticīgie pareizi lieto sejas maskas, uzturas dievnamos ne ilgāk par 15 minūtēm, vienai personai dievnamā tiek nodrošināti vismaz 15 kvadrātmetri.

youtube icon
Abonēt youtube