Rīgā bez apstājis snidzis vairāk nekā desmit stundu garumā, kopumā sedzot ielas ar 15 – 20 cm biezu sniega kārtu, kas ir otrais lielākais piesnigušā sniega daudzums šajā mēnesī, informē Rīgas dome.

Ielas minētajā laika posmā attīrītas sešas reizes, vairāk nekā 6 000 km garumā. Tīrīšanas tehnika secīgi strādā ar pilnu jaudu uz maģistrālajām ielām un tiltiem, neskatoties uz to, ka snigšana turpinās un iztīrītās ielas ātri pārklājas ar jaunu un biezu sniega kārtu. Tiek izmantots maksimālais pieļaujamais pretslīdes materiāla apjoms.

Laika prognoze liecina – Rīgā šodien, 22.decembrī, izsludināts oranžais brīdinājums par snigšanu, kas turpināsies visas dienas garumā, redzamība pasliktināsies un ceļi būs slideni. Pilsētas iedzīvotāji aicināti strādāt attālināti, ieplānot lielāku laiku ierastā maršruta veikšanai, kā arī rūpīgi pārdomāt transportlīdzekļu novietošanu, lai sniega tīrīšana ielās notiktu bez ierobežojumiem.

Lai satiksme noritētu droši, šādos laikapstākļos transportlīdzekļu vadītājiem ir jābūt īpaši piesardzīgiem, ieturot lielāku distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim. Snigšanas laikā jāizvēlas braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošs ātrums, neveicot straujus manevrus.

Rīgas ielu, tiltu, velojoslu un pieturvietu tīrīšanu veic pilnsabiedrība “Daugavas labā krasta uzturētājs” un pilnsabiedrība “Daugavas kreisā krasta uzturētājs”, kurās apvienojušies vairāki uzņēmumi – AS “Ceļu Pārvalde”, SIA “Roadeks”, SIA “Rīgas Tilti” un SIA “Pilsētas Eko Serviss”.

Kopējais attīrāmo vietu garums ir līdz 1021 km. Kopumā tiek tīrītas 1737 Rīgas ielas, kas iedalītas trīs dažādās kategorijās.

Prioritāri pilsētā notiek maģistrālo ielu, tiltu un pārvadu, kā arī ielu, kurās kursē sabiedriskais transports, un veloinfrastruktūras tīrīšana, kam seko mazākas nozīmes jeb apkaimes ielas.

Snigšanas laikā ielu tīrīšanas un kaisīšanas galvenais uzdevums ir nodrošināt ielu caurbraukšanu. Jāņem vērā, ka intensīvas snigšanas apstākļos ievērojams sniega daudzums uz ielām var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī neilgi pēc brauktuves tīrīšanas. Tāpat putināšanas laikā uz brauktuvēm var veidoties sniega sanesumi.

Savukārt, kad snigšana ir beigusies, sniegam no maģistrālajām ielām, tiltiem, pārvadiem, veloinfrastruktūras un sabiedriskā transporta maršrutu līnijām ir jābūt notīrītam trīs stundu laikā, no 2. kategorijas ielām – četru stundu laikā.

Par jautājumiem, kas saistīti ar ielu un ietvju uzturēšanu ziemā, iedzīvotāji var vērsties Rīgas domes Satiksmes vadības centrā pa tālruni 8 000 36 00 un Apkaimju iedzīvotāju centrā pa bezmaksas informatīvo tālruni 8 000 08 00.

Pašvaldības mājaslapā riga.lv izveidota sadaļa “Sniega tīrīšana”, kurā iedzīvotāji var uzzināt aktualitātes un informāciju par ielu, ietvju un jumtu tīrīšanu, kā arī aizpildīt e-pieteikumu, ziņojot par vietām, kas sakopjamas. Aizpildot e-pieteikumu, jānorāda vietas adrese un jāpievieno fotogrāfijas, kas palīdzēs operatīvāk uzrunāt namīpašniekus vai ielu uzturēšanas uzņēmējus. Nesakoptu ietvju foto fiksāciju var sūtīt arī Rīgas pašvaldības policijas mobilajā aplikācijā.

Lai satiksme noritētu droši, šādos laikapstākļos transportlīdzekļu vadītājiem ir savlaicīgi jāplāno maršruts un jābūt īpaši piesardzīgiem, ieturot lielāku distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim. Snigšanas laikā jāizvēlas braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošs ātrums, neveicot straujus manevrus.

Ikdienas tīrīšanas darbu Rīgas ielās nodrošināšana 67 transporta vienības (47 automašīnas un 20 traktorvienības), pieejams 5500 tonnas sāls un 3000 tonnas sāls-smilts maisījuma, kas tiks papildinātas atkarībā no laikapstākļiem.

Saistītās tēmas:

youtube icon
Abonēt youtube