Foto:  Uģis Nastevičs

Japānas populārā žurnāla “TRANSIT” jaunākajā numurā, kas veltīts pasaules 90 svētvietām,  starp 44, kas “vismaz reizi dzīvē ir jāapmeklē”, ierindota arī Lokstenes svētnīca – vienīgā izraudzīta visā baltu kultūrtelpā.

Starp 44 svētvietām minēta arī Čičenicas Kukulkana piramīda, Stonhendža, Riodežaneiro Kristus Pestītājs, Barselonas Sagrada Familia, Monsenmišelas klosteris un citas svētvietas.

Līdztekus Dzintaru svētnīcai pie Talsiem un Svētes svētnīcai pie Jelgavas, Lokstenes svētnīca uz Daugavas salas pie Pļaviņām (GPS 56.5989, 25.6559) ir dievturu svētvieta, kurā ne tikai tiek svinētas latviskās dzīvesziņas gadskārtas un ģimenes godi, bet laipni aicināti arī svētceļnieki un citi viesi no tuvām un tālām zemēm iepazīt latvisko garīgo kultūru un tās sakrālo arhitektūru.

Lasiet arī: Rīta kafija sarunājas | Svētceļniece mēro vairāk nekā tūkstoš kilometru garu ceļu sev un citiem

Pēdējo gadu laikā dievturu svētnīcas Latvijā apmeklējuši svētceļnieki no ASV, Dienvidāfrikas, Baltkrievijas, Beļģijas, Igaunijas, Indijas, Itālijas, Japānas, Kanādas, Ķīnas, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Vācijas un citām valstīm.

youtube icon
Abonēt youtube