Foto: Pexels

Veselības ministrija sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centra, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Latvijas Diētas ārstu asociācijas, Latvijas Diētas un Uztura speciālistu asociācijas un Latvijas Uzturzinātnes speciālistu biedrības speciālistiem ir aktualizējusi veselīga uztura ieteikumus bērniem, pusaudžiem un jauniešiem no divu līdz 18 gadu vecumam. 

Veselības ministrija 2017. gadā apstiprināja “Ieteicamās enerģijas un uzturvielu devas Latvijas iedzīvotājiem” un, pamatojoties uz tām, tika aktualizēti izstrādātie ieteikumi veselīga uztura pagatavošanai bērniem vecumā no diviem līdz astoņpadsmit gadiem. Aktualizētie ieteikumi tika sadalīti divās mērķgrupās, ņemot vērā plašo vecuma diapazonu un būtiskās atšķirības enerģijas un uzturvielu vajadzībās:

  • Veselīga uztura ieteikumi bērniem no divu līdz desmit gadu vecumam;
  • Veselīga uztura ieteikumi pusaudžiem un jauniešiem no 11 līdz 18 gadu vecumam.

Bērnu, pusaudžu un jauniešu veselīga uztura ieteikumos ir norādīti vēlamie porciju daudzumi un izmēri, veselīgu un viegli pagatavojamu ēdienu piemēri, idejas ēdienkartes dažādošanai, minēti iespējamie riski, ja no ēdienkartes tiek izslēgta kāda pārtikas produktu grupa, kā arī citi praktiski padomi.

Lasiet arī: Rīta kafija sarunājas | Jāpieliek punkts sevis spīdzināšanai par katru apēsto konfekti vai kūkas gabaliņu

 Ar aktualizētajiem ieteikumiem iespējams iepazīties Veselības ministrijas mājaslapā:

youtube icon
Abonēt youtube