Foto: Unplash.com

Kā zināms, Ministru kabinet pieņēma lēmumu, ka Jaungada naktī Latvijā netiks piemēroti ārkārtējās situācijas laikā noteiktie darba laika ierobežojumi attiecībā uz pakalpojumu sniegšanu un pasākumu organizēšanu. Ekonomikas ministrija atgādina, ka joprojām spēkā ir strikti drošības pasākumi.

Ekonomikas ministrija atzīmē, ka darba laika ierobežojuma atcelšana Jaungada naktī pamatā attiecas uz pakalpojumu sniedzējiem, tostarp, kafejnīcām un restorāniem, kuros iespējams kontrolēt cilvēku plūsmas un izvietošanos pie galdiņiem, ievērojot visas līdz šim noteiktās vispārīgās un specifiskās epidemioloģiskās drošības prasības.

Lasiet arī: Kariņš: Sagaidot Jauno gadu, izvairīsimies no pulcēšanās, svinēsim svētkus ģimenes lokā

Vienlaikus jāatgādina, ka Jaungada naktī sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus klātienē drīkst sniegt un saņemt tikai personas ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kas strikti tiks pārbaudīts. Tāpat jāievēro arī nosacījums, ka pie viena galdiņa var atrasties ne vairāk kā četras pilngadīgas personas un šīs personas pavadošie bērni, bet ne vairāk kā 10 personas kopā. Būtiski norādīt, ka bērniem līdz 12 gadu vecumam nav nepieciešams uzrādīt sertifikātus, savukārt bērniem no 12 gadu vecuma jābūt ar negatīva Covid-19 testa sertifikātu vai skolas skrīninga testu, kas nav vecāks par 72 stundām. Pakalpojuma sniedzējiem jānodrošina vismaz 2 metru attālums starp personām, kas sēž pie dažādiem galdiņiem, ja nav izvietotas norobežojošas sienas. Vienlaikus jāievēro arī visas līdz šim spēkā esošās vispārējās epidemioloģiskās drošības prasības – distance, roku higiēna un dezinfekcija, vēdināšana, sejas maskas (izņemot apmeklētājus, kas sēž pie galda, un bērnus līdz 7 gadu vecumam).

Savukārt darbinieku un apmeklētāju drošībai joprojām spēkā ir aizliegums organizēt jebkādus izklaides pasākumus un izklaides pakalpojumu sniegšanu iekštelpās, tai skaitā kafejnīcās, restorānos un bāros, piemēram, aizliegts organizēt dejas, atrakcijas, rotaļas, utt., nav atļauta arī naktsklubu darbība.

youtube icon
Abonēt youtube