Foto: Unplash.com

Vēl līdz 9.janvārim rīdziniekiem un pilsētas viesiem ir iespēja apskatīt gaismas instalācijas pilsētas apkaimēs. Savukārt svētku noskaņās izgaismotie pilsētas parki iedzīvotājus priecēs vēl visu janvāri,  Rīta kafija uzzināja Rīgas domē.

Līdz 9.janvārim ir apskatāmas gaismas instalācijas, kas tika veidotas festivālam “Staro Rīga” un pilsētniekus priecēja, sākot jau no valsts svētku nedēļas. Katru vakaru no plkst. 17.00 līdz 20.00 apmeklētājiem ir pieejama izgaismotā Mežaparka Lielā estrāde. Savukārt pārējās gaismas instalācijas izgaismotas no plkst. 17.00 līdz 22.00.

Viesturdārzā ir apskatāms vides objekts “Melnā zvaigzne”, Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā apmeklētājus sagaida pastaigu maršruts “Laika āderes telpa”. Līdztekus tam Bieriņu apkaimes Mārupītes parkā skatāmi gaismas akmeņi “Levitācija – meditācija”. Vēl šonedēļ izgaismota ir arī lidostas “Spilve” ēka, kas kopā ar vairākām gaismas instalāciju grupām, sākot jau no iebrauktuves alejas, veido vienotu gaismas tēlu ansambli. Līdz nedēļas beigām Doma laukumā apmeklētājus priecēs gaismas sniegpārsliņu putenis.

Organizatori iedzīvotājus aicina, apskatot gaismas instalācijas, nedrūzmēties, ievērot distancēšanos, lietot sejas aizsargmaskas un lielas pulcēšanās gadījumā izklīst. Cilvēku plūsmu pie objektiem joprojām kontrolē apsardze, un epidemioloģisko risku gadījumā gaismas objekti var tikt izslēgti.

Gada tumšajā laikā, dodoties ikdienas gaitās vai pastaigās, rīdziniekus līdz pat janvāra beigām priecēs 10 izgaismotie Rīgas parki gan centrā, gan pilsētas apkaimēs – Imantā, Ziepniekkalnā, Pļavniekos, Sarkandaugavā un Pārdaugavā.

Edisona spuldzīšu virtenes un gaismas vides objekti izgaismo gan pastaigu, gan aktīvās atpūtas cienītāju ceļu Neatkarības laukumā, Vērmanes dārzā un Viesturdārzā Rīgas centrā, Anniņmuižas parkā Imantā, Ēbelmuižas parkā Ziepniekkalnā, Bērzu birzī Pļavniekos, Kalna parkā Sarkandaugavā, kā arī Jaunatnes dārzā, Uzvaras parkā un Arkādijas parkā Pārdaugavā.

youtube icon
Abonēt youtube