Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) veiktajā aptaujā noskaidrots, ka viszemāk Latvijas uzņēmēji novērtējuši veselības ministru Danielu Pavļutu un finanšu ministru Jāni Reiru, bet visaugstāk – ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču.

Uzņēmējdarbības izaugsme ir cieši saistīta un var būt tiešā veidā atkarīga no valdības darba un pieņemtajiem lēmumiem. Lai novērtētu ministru prezidenta un ministru darbu uzņēmēju redzējumā, LTRK 2021.gada nogalē aicināja biedrus aizpildīt aptauju par ministru prezidenta, ministru un valdības darba novērtējumu.

Lai arī pašreizējā valdība ir visilgāk strādājošā valdība demokrātiskās Latvijas vēsturē, Latvijas uzņēmēji tās darbu kopumā vērtē ar 3,8 ballēm 10 baļļu sistēmā. Aptaujas dalībnieki visbiežāk norādījuši, ka valdības darbs ir haotisks, neprognozējams, bet pieņemtie lēmumi ir nesaprotami un bez skaidra mērķa. Uzņēmēji nejūt atbalstu no valdības un necer, ka līdz vēlēšanām kaut kas varētu mainīties uz labo pusi.

LTRK aptaujātie uzņēmēji viszemāk novērtējuši veselības ministra Daniela Pavļuta darbu, ar 3,5 ballēm no 10. Arī finanšu ministra Jāņa Reira darbs novērtēts līdzīgi – ar 3,6 ballēm. Savukārt visaugstāko vērtējumu saņēmis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, uzņēmēji viņa darbu novērtējuši ar 5,6 ballēm. Šādu uzņēmēju aptauju LTRK plāno veikt regulāri, lai sekotu līdzi ministru un valdības darba vērtējuma izmaiņām.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš norāda: “Ņemot vērā apstākli, ka galvenais ierobežojumu politikas arhitekts ir Veselības ministrija, biedru balsojums visnegatīvāk novērtēt tieši Pavļutu nepārsteidz. Ne velti LTRK gada izskaņā bija ļoti tuvu ministra demisijas pieprasījumam. Savukārt finanšu ministra vājais novērtējums, domāju, pamatā ir skaidrojams ar iepriekš veiktās nodokļu politikas sajūtām. Jācer, ka vismaz vēlēšanu gadā politiķi centīsies rīkoties apdomīgāk.”

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi.

youtube icon
Abonēt youtube