Džeza mūzikas izdevniecības “Jersika Records” paspārnē izdota Raimonda Paula un Latvijas Radio bigbenda skaņu plate “Jazz suites: Reimagined!” jeb “Džeza cikli” – no jauna ieskaņotās Maestro džeza svītas.

Skaņu platē iekļautas pianista un komponista Raimonda Paula 60. gados komponētās džeza svītas, kas no jauna ieskaņotas Latvijas Radio studijā. Maestro muzicē kopā ar Latvijas Radio bigbendu.

“Man ir prieks par Latvijas Radio bigbenda ierakstu “Džeza cikli”, kas tiks izdots skaņu platē. Aranžētājs Kārlis Vanags lieliski apstrādājis manas 60.gadu džeza tēmas. Paldies visiem, kas strādāja pie šī ieraksta. Latvijā atkal atgriežas džezs”, skaņu plates ievadvārdos raksta Raimonds Pauls.

“Šis projekts ļāva man paceļot laikā un iepazīt gan Maestro Raimonda Paula jaunības dienu muzikālās aktualitātes, gan sajust tās vērtības un ietekmes, kas caurstrāvoja džeza mūziku pirms vairākiem gadu desmitiem. Veidojot aranžijas bigbendam, centos pietuvināt savu rakstības stilu 60to gadu aktuālajam skanējumam, kas man bija ļoti interesants un aizraujošs process” stāsta Kārlis Vanags.

Mareka Amerika video saruna ar Raimondu Paulu par džezu Latvijā 1960.jos gados.

Kā īpašu var atzīmēt arī faktu, ka šis ieraksts ir veikts autentiskā 60. gados ražotā profesionālā studijas lampu lenšu magnetofonā Studer C37, kas atradies leģendārajā Rīgas Ierakstu studijā Reformātu baznīcā, kur savus ierakstus veica mūzikas izdevniecība “Melodija”. Šajā magnetofonā, visticamāk, ir veikti arī Maestro 60to un 70to gadu ieraksti, un šādos lenšu magnetafonos savus ierakstus veica arī pasaulslavenā grupa “The Beatles”.

Video par ierakstā izmantoto lenšu magnetafonu Studer C37 un tā īpašnieku.

Skaņu plate “Jazz suites: Reimagined!” ir kā sava veida turpinājums pagājušā gada pavasarī izdotajai platei “The Lost Latvian Radio studio sessions 1965 / 1966”, jeb “Neizdotie Latvijas Radio studijas ieraksti 1965 / 1966”, kurā apkopotas Raimonda Paula Trio 1960.jos gados ieskaņotās džeza svītas “Dienvidu akvareļi”, “Iespaidi” un “Kalnu skices”.

Albuma ieraksts veikts 2021.gada janvārī, pilnīgi analogi, uz lentes, skaņu režisora Gustava Ērenpreisa vadībā, asistējot Augustīnam Dellem un Mārtiņam Krastiņam. Skaņu plates vāka dizainā izmantotas Oskara Upenieka fotogrāfijas, bet dizainu veidojis Edgars Ameriks.

Albums noklausāms arī populārākajās straumēšanas vietnēs

youtube icon
Abonēt youtube