Aizvadītajā nedēļā norisinājās Valsts operatīvās medicīniskās komisijas sēde, kurā apsprieda epidemioloģisko situāciju un prognozes tās attīstībai, kā arī lēma par turpmākajiem pasākumiem, gatavojoties pacientu skaita ar Covid-19 pieaugumam slimnīcās.

Saslimstības ar Covid-19 dati liecina, ka jaunatklāto gadījumu skaits pēdējo septiņu dienu laikā palielinājies par 62%, savukārt slimnīcā ievietoto pacientu skaits ar Covid-19 minētajā laika periodā ir nedaudz samazinājies – par 13,7%.

Prognozes liecina, ka nākamajā nedēļā jaunatklāto gadījumu skaits varētu pieaugt līdz 3300 – 3600 gadījumiem dienā. Saglabājoties līdzšinējai situācijai, kad slimnīcā nokļūst aptuveni 7-9% no pacientiem, kuri slimo ar Covid-19, var prognozēt, ka februāra pirmajā nedēļā vidēji varētu tikt reģistrēti 1 900 jauni stacionēšanas gadījumi nedēļas laikā (salīdzinājumam šobrīd 435).

Kā liecina NMPD dati par situāciju slimnīcās, šobrīd atvērto Covid-19 gultu noslodze ir salīdzinoši neliela – 50% apmērā, vienlaikus ir vērojama atšķirība starp dažādām slimnīcām.

Ņemot vērā aktuālo epidemioloģisko situāciju un prognozes, kā arī gultu noslodzes rādītājus, VOMK lēma, ka pacientus, kuriem Covid-19 ārstēšana nepieciešama slimnīcas apstākļos (Covid-19 kā pamatdiagnoze) stacionēs slimnīcās, kurās ir Covid-19 nodaļas. Savukārt pacienti ar cita profila pamatdiagnozi un Covid-19 kā papildus saslimšanu tiks stacionēti atbilstoši hospitalizācijas kārtībai. Tāpat Covid-19 infekcijas uzliesmojuma gadījumā slimnīcā pacienti ar Covid-19 apstiprinātu diagnozi netiks pārvesti uz citu slimnīcu, ja vien tas nav nepieciešams atbilstoši pacienta veselības stāvoklim.

VOMK arī lēma, ka situācijās, kad izvērsto gultu Covid-19 pacientu ārstēšanai noslodze pārsniedz 80%, reģionālajām slimnīcām sadarbības teritorijas ietvaros jāpārprofilē papildu gultas Covid-19 pacientu ārstēšanai.

Papildus VOMK tika diskutēti jautājumi par slimnīcu darba nepārtrauktības nodrošinājumu lielas personāla saslimstības gadījumā, kā arī iespējamie risinājumi slimnīcu uzņemšanas nodaļu caurlaidībai, palielinoties pacientu plūsmai uz stacionāriem.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube