Foto: Pexels

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Jauno mediķu akadēmija (JMA) izveidojusi jaunu virzienu farmācijā, kurā vidusskolniekiem būs iespēja izzināt šīs perspektīvās jomas noslēpumus.

Pieteikšanās taps atvērta 8. februārī plkst. 14.00 RSU mājas lapas JMA sadaļā. Šis nodarbību cikls būs bez maksas un tajā tiks uzņemti pirmie simts jaunieši, kuri iesniegs pietiekšanās anketu.

JMA farmācijas nodarbības sāksies 16. februārī un turpināsies līdz 25. maijam. Tās notiks attālināti Zoom platformā. Darba plānā ir astoņas nodarbības, kurās pieredzes bagāti RSU docētāji skolēniem stāstīs par farmācijas nozares nozīmi, zinātni farmācijā un jaunu zāļu izstrādi, farmakoloģiju, vakcīnām, zāļu ceļu cilvēka organismā, ārstniecības augiem un atvērs daudzas citas farmācijas zinību krātuves.

Mācībspēku vidū būs RSU Farmācijas fakultātes dekāne asociētā profesore Dace Bandere, Latvijas Organiskās sintēzes institūta Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadītāja profesore Maija Dambrova un citi vadošie mācību spēki, kā arī studenti, kuri iepazīstinās ar savu studiju pieredzi un nozares vērtējumu.

“Rīgas Stradiņa universitāte kā zinātnes augstskola vēlas arvien intensīvāk audzēt jauno zinātnieku paaudzi. Farmācijas fakultātes studenti un absolventi aktīvi darbojas zinātnes laukā, strādā zāļu ražošanā, klīnisko pētījumu organizācijās, zāļu reģistrācijā, kā arī slimnīcās un aptiekās. Mēs vēlamies, lai JMA jaunais virziens vēl vairāk palielinātu jauniešu interesi par farmāciju kā mūsdienīgu, perspektīvu un darba tirgū pieprasītu profesiju,” uzsver asoc. prof. Dace Bandere.

“Svarīgi, ka JMA attīstās pēc līdzīga plāna, kā ir būvēta Rīgas Stradiņa universitāte. Katrai veselības aprūpes fakultātei varētu būt sava JMA skola, kas iepazīstina skolēnus gan ar universitāti un studentu dzīvi, gan profesiju. Jāatzīst, ka šobrīd ar ārsta un farmaceita darbu ir saistīti dažādi mīti, tādēļ ir svarīgi tos savlaicīgi kliedēt un parādīt, kāda būs ikdiena profesijā, ar kādām grūtībām būs jāsaskaras un kādas prasības speciālistiem tiks izvirzītas,” skaidro ilggadējais JMA vadītājs, RSU Medicīnas fakultātes prodekāns Ingus Skadiņš.

Šogad plānots atklāt jauno RSU farmācijas studiju un zinātnes kompleksu Konsula ielā 21, kas top ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu. Jaunais komplekss būs mājvieta Gatavo zāļu formu pētnieciskajai laboratorijai, RSU Farmācijas ķīmijas katedrai, Farmakoloģijas katedrai un Lietišķās farmācijas katedrai, ēkā paredzētas studiju telpas un laboratorijas studentiem. JMA farmācijas virziena organizatori cer, ka jaunuzņemto studentu vidū būs ne viens vien JMA absolvents.

youtube icon
Abonēt youtube