Šobrīd sadarbībā ar vairāk nekā 250 tirdzniecības vietām Latvijā (pārtikas veikali, degvielas uzpildes stacijas, aptiekas u.c.) SEB bankasnodrošina skaidras naudas izmaksas pakalpojumu līdz 100 eiro ar jebkuras bankas izdotu Mastercard norēķinu karti.

Pēc SEB bankas datiem vidēji mēnesī tirdzniecības vietās tiek veikti vairāk nekā 4000 skaidras naudas izmaksas darījumu par vidējo summu 41 eiro.

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars komentē: “Norēķini ar maksājumu karti ir kļuvuši par mūsu ikdienu, tomēr nereti ir situācijas, kad nepieciešama tieši skaidra nauda. Lai arī bankomātu pieejamība visā Latvijā ir ļoti plaša, tostarp draudzīgo bankomātu tīkls, kurā SEB bankas un Swedbank klientiem skaidras naudas izņemšana ir bez papildu maksas, tomēr tirdzniecības vietas ir sastopamas biežāk. Ticam, ka darot lietas kopā, var sasniegt labāko risinājumu. Tā arī šajā gadījumā, lai veicinātu finanšu pakalpojumu pieejamību, īpaši reģionos, sadarbībā ar tirgotājiem tiek nodrošināta iespēja vienuviet gan veikt ikdienas pirkumus, gan izņemt skaidru naudu. Savukārt tirgotājam tā ir iespēja samazināt skaidras naudas atlikumu kasē un ietaupīt izmaksas, kas saistītas ar skaidras naudas apstrādi.”

Kā izņemt skaidru naudu tirdzniecības vietās

Skaidru naudu var izņemt ar jebkuras bankas izdotu Mastercard norēķinu karti, ja vien kartes izdevējbanka ir atļāvusi šādu darbību un konkrētajā tirdzniecības vietā ir redzama norāde par šādu iespēju. Skaidras naudas izmaksa tiek veikta tikai kopā ar pirkumu – brīdī, kad tiek veikts norēķins ar maksājumu karti, pircējam ir jānosauc nepieciešamā summa. Izņemtā skaidrās naudas summa tiek pieskaitīta pirkumam, savukārt pircējs saņem čeku ar atsevišķi norādītu pirkuma summu un izņemtās naudas summu. Minimālā izmaksas summa ir 1 cents, savukārt maksimālā – 100 eiro. Izmaksas summa nav atkarīga no pirkuma summas.

Teju puse (48%) Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka nezina par iespēju izņemt skaidru naudu tirdzniecības vietās un līdz šim to nav izmantojuši, secināts SEB bankas veiktajā aptaujā*. 41% iedzīvotāju ir informēti par šādu pakalpojumu, taču to neizmanto, norādot, ka nepieciešamības gadījumā vienmēr ir pieejams bankomāts. Savukārt 11% ikdienā izmanto iespēju izņemt skaidru naudu veikala kasē.

*Aptauju pēc SEB bankas pasūtījuma šī gada janvāra sākumā veica pētījumu aģentūra “Norstat”, un tajā piedalījās 1000 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visā Latvijā.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube