Foto: Flickr

Šā gada 21.janvārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa amatpersonas iepriekš uzsāktajā kriminālprocesā aizdomās par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un realizāciju Rīgas Centrāltirgus teritorijā aizturēja divas personas – 1963.gadā dzimušu vīrieti un 1939.gadā dzimušu sievieti.

Veicot vairākas kratīšanas, likumsargi kopumā konstatēja un atsavināja aptuveni 150 000 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām, 14 litrus nelegālā alkohola, kā arī pie vienas no aizturētajām personām atrasta skaidra nauda – 14 000 eiro. Abām personām šobrīd kriminālprocesā piemērots aizdomās turēto personu statuss un piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Veicot sankcionētu kratīšanu 1939.gadā dzimušās sievietes dzīves vietā Pārdaugavā, policisti atrada un izņēma aptuveni 50 000 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Tāpat, veicot piecas sankcionētas kratīšanas 1963.gadā dzimušā vīrieša dzīvesvietā, tostarp garāžā un citās adresēs Pļavnieku mikrorajonā, likumsargi atrada un izņēma vēl aptuveni 100 000 cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām, 14 litrus alkohola bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām un skaidru naudu – 14 000 eiro. Tāpat kriminālprocesa ietvaros izņemta viena automašīna.

Jāpiemin, ka abas personas jau iepriekš ir nonākušas policijas redzeslokā saistībā ar akcīzes preču nelikumīgu apriti.

Par šo gadījumu ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas – par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu izgatavošanu (ražošanu), uzglabāšanu, pārvietošanu vai realizāciju, ja tā izdarīta lielā apmērā. Par šādu noziedzīgu nodarījumu likumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas 2021.gadā Rīgas reģionā kopumā izņēmušas 23 510 055 cigaretes. Savukārt saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu realizāciju Rīgas Centrāltirgū 2021.gadā kopumā izņemtas 173 049 cigaretes, 2020.gadā – 152 332 cigaretes, bet 2019.gadā 592 826 cigaretes.

Jau iepriekš ziņots, ka kopš 2020.gada 29.septembra ir stājušies spēkā grozījumi Krimināllikumā, proti, kriminālatbildība iestājas arī par tabakas izstrādājumu nelikumīgu realizāciju nelielā apmērā. Valsts policijas dati liecina – kopš grozījumu stāšanās spēkā nelegālo preču aprite Rīgas Centrāltirgus teritorijā ir krietni samazinājusies. Tāpat neapšaubāmi liela nozīme ir bijusi policijas veiktajiem preventīvajiem pasākumiem tirgus teritorijā, kas arī turpmāk tiks īstenoti.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube