Foto: Flickr/Saeima

Pirmdien, 7.februārī, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs sasauca Tautsaimniecības padomes ārkārtas sēdi videokonferences formātā, lai ar uzņēmējiem un lielāko uzņēmējus pārstāvošo organizāciju pārstāvjiem pārrunātu Ekonomikas ministrijas sagatavoto stratēģiju izejai no ārkārtas situācijas, kā arī uzklausītu uzņēmēju priekšlikumus par Covid-19 vīrusa izplatības mazināšanai ieviesto uzņēmējdarbības ierobežojumu atcelšanu.

Tāpat ar uzņēmējiem plānots diskutēt par priekšlikumiem saistībā ar iespējamo vakcinācijas sertifikātu apturēšanu darba pienākumu veikšanai un pakalpojumu saņemšanai.

Ar  uzņēmējiem pārrunāto konceptu pēcpusdienā ministrs prezentēs arī koalīcijas partneriem sadarbības sanāksmē.

No 1.marta plānotās izmaiņas

Ekonomikas ministrijas sagatavotais priekšlikums paredz no š.g. 1. marta vai ātrāk atcelt darba laika ierobežojumus, platību ierobežojumus – noteiktos kvadrātmetrus uz vienu apmeklētāju vai personu skaitu ēdināšanas vietās pie galdiņa, distances noteikšanu starp darba vietām pakalpojumu sniegšanas vietās, pulcēšanās ierobežojumus, kā arī speciālo regulējumu, nodalot bērnu plūsmas publiskos pasākumos.

Lasiet arī: Vitenbergs: Pēdējais brīdis atcelt ierobežojumus un pieņemt šī brīža apstākļiem atbilstošus noteikumus

Tautsaimniecības padome ir Ekonomikas ministrijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas izveidota konsultatīva institūcija, kas savā darbā, lai sekmētu profesionālu, ar uzņēmējdarbības politiku saistīto jautājumu risināšanu, piesaista nozaru asociācijas un neatkarīgos ekspertus. Tās darbības mērķis ir sekmēt uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides politikas veidošanu un īstenošanu Latvijā, kā arī veicināt ilgtspējīgas tautsaimniecības attīstības principu ieviešanu valstī un sekmēt tās procesu un sabiedrības līdzdalību.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube