Foto: Unplash.com

Nedēļas nogalē un jaunnedēļ Latviju sasniegs jauni cikloni, kas nesīs daudz nokrišņus un brāzmainu vēju. No nākamās darba nedēļas vidus laika apstākļi uzlabosies, bet kļūs aukstāks, vēsta sinoptiķi.

Piektdien  laiks būs visai mākoņains laiks, dienā vietām arī skaidrosies. Naktī daudzviet palaikam gaidāms slapjš sniegs un sniegs, bet dienā nokrišņi būs centrālajos un austrumu rajonos – galvenokārt lietus un slapja sniega formā.  Pūtīs mērens rietumu, dienvidrietumu vējš, lielā daļā valsts teritorijas pastiprinoties brāzmās līdz 15-17 m/s, bet nakts sākumā piekrastes rajonos arī līdz 20 m/s. Minimālā gaisa temperatūra naktī būs -1…+3° robežās, savukārt dienā maksimālā gaisa temperatūra būs +1…+6°.

Sestdien no rietumiem Latviju sasniegs jauns ciklons. Laiks būs apmācies un valsti šķērsos plaša nokrišņu zona – gaidāms sniegs, putenis, kas pakāpeniski pāries slapjā sniegā, lietū. Redzamība nokrišņu laikā būs pasliktināta un ceļi būs slideni. Pūtīs mērens, līdz mēreni stiprs dienvidrietumu, dienvidu vējš, brāzmās 16-21 m/s, savukārt jūras piekrastē vēja brāzmas sasniegs pat 25-28 m/s. Dienā vējš iegriezīsies no rietumiem, ziemeļrietumiem. Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā būs 0…+3° robežās.

Svētdien vējš pierims un kaut arī daudzviet Latvijā gaidāmi nokrišņi, galvenokārt slapjš sniegs, sniegs, tomēr brīžiem nokrišņi mitēsies un debesis arī skaidrosies. Pūtīs mērens rietumu, dienvidrietumu vējš 5-10 m/s, brāzmās līdz 15-19 m/s. Minimālā gaisa temperatūra naktī +2…-3°, maksimālā dienā +1…+4°.

Nākamās nedēļas pirmajā pusē Latvijai no rietumiem pietuvosies nu jau kārtējais ciklons. Pirmdien valsti šķērsos plaša nokrišņu zona – visā valsts teritorijā gaidāms slapjš sniegs, sniegs, jūras piekrastē arī lietus. Pūtīs brāzmains vējš līdz 20-21 m/s. Otrdien nokrišņu būs mazāk, vējš lēnāks un ieplūdīs aukstākas gaisa masas. Darba nedēļas turpinājumā gaidāms lielākoties sauss laiks un brāzmains vējš pūtīs vairs tikai piekrastes teritorijās. Naktī uz trešdienu gaisa temperatūra vietām pazemināsies līdz -4…-9°, bet naktī uz ceturtdienu līdz pat -10…-15°. Šajās dienās arī dienas laikā daudzviet Latvijā gaisa temperatūra būs nedaudz zem 0°.

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube