Foto: Publicitātes

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki 2022.gada februārī, veicot ilgstošu operatīvo un izmeklēšanas darbību kompleksu, aizturēja divas personas, kuras nodarbojās ar viltotu medikamentu (potences uzlabošanai) kontrabandu no Indijas uz Latviju un to realizēšanu Eiropas valstīs.

Operatīvo un izmeklēšanas darbību kompleksu rezultātā, t.sk. sadarbībā ar VID Muitas pārvaldi, noskaidrots, ka Pakistānā dzimis Lielbritānijas valstspiederīgais organizēja viltotu medikamentu kontrabandu no Indijas uz Latviju. Viltotie medikamenti, izmantojot interneta tirdzniecības vietni, tika pārdoti  un izsūtīti uz dažādām Eiropas valstīm (t.sk. Spānija, Vācija, Itālija, Šveice, Lielbritānija).

Veicot vairākas sankcionētas kratīšanas, tika atrasti un izņemti vairāk nekā 306 000 tablešu. Šo tablešu realizācija “melnajā” tirgū sastādītu aptuveni 1,5 miljonus eiro peļņu.

Lasiet arī: Žurnāliste atklāj melnā tirgus nelegālos un bīstamos darījumus

Kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 190.panta trešās daļas. Kriminālprocesa ietvaros divas personas ir atzītas par aizdomās turētām. Vienai personai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu, savukārt otrai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiks sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19. pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

VID atkārtoti informē, ka ir svarīgi apzināties, ka pasta sūtījumi tiek kontrolēti un uz tiem attiecas visi normatīvajos aktos noteiktie ierobežojumi un aizliegumi preču un priekšmetu pārvietošanai pāri valsts robežai. Narkotisko vielu kontrabanda ir smags vai sevišķi smags noziegums, par ko paredzēta kriminālatbildība, ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem. Tādēļ katram iedzīvotājam, jo īpaši jauniešiem, ir jāapzinās, iespējams, neapdomātās rīcības sekas, pasūtot un saņemot šādus pasta sūtījumus, vieglprātīgi paļaujoties uz iespēju palikt nenotvertam un nesodītam.

Saistītās tēmas: melnais tirgus

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube