Ekrānšāviņš no LTV Youtube

Latviešu mūziķis Intars Busulis svētdienas, 27.februāra, vakarā sociālajos tīklos pauda nosodījumu Krievijas līdera Vladimira Putina realizētajai agresijai pret neatkarīgo Ukrainu un slavē ukraiņu cīņassparu.

Kā zināms, Busulis ir viens no tiem Latvijas mūziķiem, kurš regulāri devās uz Krievijas zemi koncertēt gan pirms, gan pēc Ukrainas pussalas Krimas aneksijas 2014.gadā.

Svētdienas vakarā mākslinieks sociālajos tīklos raksta: “Es nekad vairs nebūšu tas Intars, ko pazināt vakar. Tāpat kā daudzi no jums. Esmu ticējis, ka mūzika, tāpat kā ekonomiskās saites, diplomātija palīdz veidot labākas attiecības un dod cerību labākai nākotnei, bet šobrīd ir jābūt absolūti skaidriem savos vēstījumos un darbos. Tā ir traģēdija abām pusēm – gan Krievijai, gan Ukrainai. Es nosodu Vladimira Putina agresiju Ukrainā, noliecu galvu ukraiņu cīņasspara priekšā un aicinu pārtraukt karu!”

 

Kā  zināms, pēdējās dienās mūziķis saņēmis nosodījumu arī no sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem. Baiba Sipeniece- Gavare, piketējot pie Krievijas vēstniecības, LTV intervijā pauda: “Šī ir ļoti liela mācība mums visiem, un šeit es gribu vērsties arī pie saviem kolēģiem, pie šovbiznesa pārstāvjiem, tie, kuri brauca un apkalpoja oligarhus, viņi vairoja šo situāciju, viņi ir līdzvainīgi, un es to jau teicu 2014. gadā, ka nebūs labi, nedrīkst ar ienaidnieku koķetēt, jo, braucot un muzicējot viņu ballītēs, apkalpojot viņus, jūs viņiem devāt sajūtu, ka viņi ir normāli.

Lūk, rezultāts. Un, nevajag, “Prāta vētra”, tagad nākt uz koncertu, uz skatuves un izlikties, it kā nekas nebūtu bijis. Jūs esat līdzvainīgi. Intar [Busuli], tu arī esi līdzvainīgs, un visa jūsu apkalpojošā komanda.

Un, lūk, mēs stāvam katastrofas priekšā, tas ir tikai tāpēc, ka jums krekls bija tuvāks par sirdsapziņu. Diemžēl tā ir, un mēs tagad varam tikai lūgt augstākos spēkus, lai mēs izdzīvotu, lai saprāts uzvarētu.”

Atbildi  parādā nepalika ne Intars Busulis, ne grupas “Prāta vētra” solists Renārs Kaupers.

Kaupers publiski dalījās pārdomās par “raganu medībām”, sakot, ka sirds ir pilna. Vienlaikus Kaupers arī bilda: “Mēs visus šos gadus esam braukuši koncertēt gan uz Krieviju, gan uz Ukrainu. Vienmēr esam domājuši, ka tas ir kaut kas labs.”

Publiski atbildēja arī Busulis Sipenieces-Gavares paustajam, sakot: “Es ceru, ka veselais saprāts uzvarēs.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Intars Busulis (@intarsbusulis)

youtube icon
Abonēt youtube