Ekrānuzņēmums

“Šobrīd, kad Kremlis īsteno zemisku un noziedzīgu karu pret Ukrainu, daudzi saka: ir kauns būt krievam. Tā tas nav,” šādi savu uzrunu Eiropas Parlamentam 2.martā sācis deputāts Nils Ušakovs (S).

Ušakovs turpina: “Krievijā tiek aizturēti tūkstošiem cilvēku, kas bezbailīgi piedalās protesta akcijās, pilsētu ielās protestē pret karu.”

“Eiropas pilsētas piedalās manifestācijās un demonstrācijās ES krieviski runājošie pilsoņi un iedzīvotāji. Būt krievam nav kauns,” uzsver Ušakovs.

Bet vienā brīdī var pārņemt bezgalīga kauna sajūta par to, ka tu esi vai nu atbalstījis, vai mēģinājis atrast attaisnojumus tiem, kas dod noziedzīgas pavēles bombardēt Harkovas pilsētas mikrorajonus.

Lasiet arī: Latvijas valdība atbalsta ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai

“Mums ir jānodrošina Ukrainai iespēja iestāties Eiropas Savienībā tik ātri, cik vien iespējams. Mums vienlaicīgi ir jāpasaka krievu cilvēkiem, kas ir Eiropas pilsoņi un rezidenti, ka jūs esat mūsējie. Un galvenie vārdi, kas ir jāpasaka visās valodās šodien, ir: «Нет преступной войне в Украине!» [Noziedzīgam karam Ukrainā – nē! – no krievu val.],” pauž Ušakovs.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube