Foto: Flickr/Valsts policija

Policija ikdienā aizvien novēro tādus brīžus, ka, pavadot mašīnu kolonnu, ir autovadītāji, kuri ir apmulsuši un nezina, kā pareizi rīkoties konkrētajā brīdī. Tādejādi tiek kavēta gan kolonnas pārvietošanās, gan radītas bīstamas situācijas sev un apkārtējiem satiksmes dalībniekiem.

Vadītājam nevajadzētu apjukt šādos brīžos, bet gan iegaumēt un atcerēties kā pareizi rīkoties, uzsver Valsts policijas pārstāvji.

Ja tuvojas operatīvais transportlīdzeklis ar iedegtu mirgojošu zilu un sarkanu bākuguni, un ieslēgtu speciālu skaņas signālu, tad šis operatīvais transportlīdzeklis pavada transportlīdzekli vai transportlīdzekļu kolonnu:

  • citiem tajā pašā virzienā braucošo transportlīdzekļu vadītājiem un pretim braucošo transportlīdzekļu vadītājiem jādod tam ceļš, apturot transportlīdzekli pie ietves vai uz nomales, vai, ja tā aizņemta, – iespējami tuvāk brauktuves labajai malai;
  • transportlīdzekļu vadītājiem, kas tuvojas krustojumam no cita virziena ceļiem, jāaptur transportlīdzeklis pirms šķērsojamās brauktuves.
  • turpināt braukt drīkst tikai pēc tam, kad garām ir pabraucis transportlīdzeklis ar iedegtu mirgojošu zilu bākuguni, kurš brauc aiz pavadāmā transportlīdzekļa vai transportlīdzekļu kolonnas.

Šādi noteikumi attiecas gan uz Valsts policijas pavadītu kolonnu, gan Militārās policijas pavadītu kolonnu.

Lai ikdienā, piedaloties ceļu satiksmē, neradītu liekas raizes sev, apkārtējiem satiksmes dalībniekiem un operatīvo transportlīdzekļu vadītājiem, Valsts policija atgādina – svarīgi atcerēties to, ka nedrīkst iebraukt krustojumā brīdī, kad tālāk braucamais ceļš ir aizņemts,  lai nenobloķētu krustojumu.

Tāpat būtiski atcerēties, ka sastrēgumu laikā vajag ievērot distanci, lai nepieciešamības gadījumā, netraucējot citiem transportlīdzeļiem, var pavirzīt savu transportlīdzekli malā un palaist operatīvo transportlīdzekli vai tā pavadītu kolonnu.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube