Slimošana ar kovidu var izraisīt smadzeņu apjoma sarukšanu, proti, pelēkās vielas samazināšanos smadzeņu daļās, kas pārvalda emocijas un atmiņu, liecina Oksfordas Universitātes pētījuma rezultāti, ko citē ziņu aģentūra Reuters.

Pētījumā, kura kopsavilkums publicēts britu zinātnes žurnālā Nature, tikušas analizētas smadzenes 785 cilvēkiem vecumā no 51 līdz 81 gadam. Viņiem divas reizes veikta smadzeņu skenēšana ar 141 dienas starplaiku. No 785 pētījuma dalībniekiem 401 šajā starplaikā inficējies ar kovidu izraisošo vīrusu SARS-CoV-2.

Lasiet arī: Pēdējā diennaktī klāt nākuši vēl 7 542 jauni kovida inficēšanās gadījumi

Saskaņā ar pētījuma autoru teikto šādas būtiskas sekas smadzenēs tikušas novērotas arī cilvēkiem, kuri, slimojot ar kovidu, nebija nonākuši slimnīcā. Attiecībā secinājumiem par slimības seku saglabāšanos ilgākā laika posmā pētnieki norādījuši, ka ir nepieciešama turpmāka analīze un novērojumi.

“Ir pārliecinoši pierādījumi par smadzeņu anomālijām, kas saistītas ar kovidu,” norādījuši pētījuma autori. “Pat vieglas saslimšanas gadījumā pētījuma dalībnieki uzrādījuši to smadzeņu funkciju pasliktināšanos, kas ir atbildīgas par koncentrēšanos un organizētību. Attiecībā uz smadzeņu apjoma samazināšanos secināts, ka pētījuma dalībniekiem tās sarukušas vidēji par 0,2% līdz 2%,” vēsta Reuters.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube