Foto: seržants Edgars Grundšteins/Nacionālie bruņotie spēki

Solidarizējoties ar sievietēm Ukrainā, latviešu tērpu māksliniece Ieva Ādamsone radījusi akciju Elīza, kurā iesaistījušās jau vairāk kā 1500 sievietes ne tikai no visas Latvijas, bet arī ASV, lai sietu maskēšanās tīklus, kas šobrīd ir ļoti nepieciešami Ukrainas karavīriem.

Akcijas rīkotāji aicina pievienoties ikvienu interesentu, piedaloties kopīgā maskēšanās tīklu pīšanā šo sestdien, 12.martā, skvērā pie Kongresu nama.

Datina maskēšanās tīkli ir viena no lietām, kas šobrīd ir akūti nepieciešami Ukrainas karavīriem ne tikai, lai liktu uz uzkabēm, maskētu mašīnas, bruņutehniku, bet arī, lai aizsegtu humāno preču kravas.

Akcijas idejas autore tērpu māksliniece Ieva Ādamsone stāsta, ka šobrīd Ukrainā jau ir nonākusi pirmā krava, maskēšanās tīkli vairāk kā 70 metru garumā. Viņa gan uzsver, ka projekta tapšanas sākumā nebija cerējusi sagaidīt tik lielu atsaucību, taču šobrīd ir jūtams ne tikai milzu atbalsts no brīvprātīgā darba veicējiem, bet arī audumu veikaliem, zvejniekiem, tekstilizstrādājumu uzņēmumiem no visas Latvijas, kuri mērķa vārdā ir gatavi ziedot materiālus.

“Šobrīd milzīgs skaits sieviešu nu jau ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē brīvprātīgo kārtā gatavo auduma strēmeles, pin tīklus, ved audumus vai gatavo mājās audumu strēmeles, nodrošina loģistiku, kā arī konsultē visus pārējos iesaistīties gribētājus, lai to varētu centralizēti darīt ne tikai Rīgā, bet arī reģionos. Projektā ir iesaistījušies brīvprātīgie no Valmieras, Liepājas, Ventspils, Cēsīm, Jēkabpils un Siguldas. Savu atbalstu sniedz arī pamata un augstākās izglītības mācību iestādes – Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola, Siguldas 1.pamatskola, Latvijas Universitātes sporta un pedagoģijas fakultāte un daudzi citi. Taču mūsu vēlme ir neaprobežoties ar dažiem simtiem metru, bet gan sniegt maksimāli iespējamo palīdzību tāpēc aicinām piedalīties publiskā maskēšanās tīklu siešanā ikvienu kuram nav vienaldzīgs notiekošais Ukrainā”, informē Ieva Ādamsone.

Maskēšanās tīkli Ukrainai tiks pīti pie Kongresu nama 12.martā no plkst.10.00 līdz 16.00. Iepriekš pieteikšanās nav nepieciešama.

Akcijas nosaukums Elīza radies no pasakas par meža gulbjiem, kurā tika pīti nātru krekli, lai naktī brāļi nepārvērstos par gulbjiem. Latvijā radītie maskēšanās tīkli ir jau kļuvuši par vienojošu simbolu ne tikai vairākām tautām, bet arī atbalstam cīņā par Ukrainas brīvību.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube