Foto: Unplash.com

Pirmdien, 21.martā, Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja atbalstīja grozījumus saistošajos noteikumos*, kas paredz, ka turpmāk, pārvadājot sabiedriskajā transportā mājas (istabas) dzīvniekus, nebūs jāiegādājas vienreizējā dzīvnieku pārvadāšanas biļete.

2021.gada statistika liecina, ka pērn Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā pārdotas 2087 vienreizējās dzīvnieku pārvadāšanas biļetes par kopējo summu 3111 eiro. Izvērtējot nelielo pieprasījumu pēc šāda veida biļetēm, kurš ir neproporcionāls nepieciešajiem resursiem mājas (istabas) dzīvnieku pārvadāšanas biļešu tirdzniecības nodrošināšanai un atsevišķu biļešu veida administrēšanai, tika secināts, ka ekonomiski pamatotāk būtu atteikties no maksas par dzīvnieku pārvadāšanu noteikšanas un, ievērojot citu ārējo normatīvo aktu nosacījumus, atļaut sabiedriskajā transportlīdzeklī šo dzīvnieku pārvadāšanu bez maksas.

Vienlaikus spēkā tiek atstāta prasība, kas paredz, ka šādu dzīvnieku pārvadāšana sabiedriskajā transportlīdzeklī, kurā ir ne vairāk kā 21 pasažieru sēdvieta, atļauta tikai gadījumos, ja tie tiek pārvadāti piemērotā somā, konteinerā vai būrī kā rokas bagāža.

*Grozījumi Rīgas domes 2012.gada 28.februāra saistošajos noteikumos Nr.165 “Par Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta lietošanu”

youtube icon
Abonēt youtube