Foto: Unplash.com/attēlam ir ilustratīva nozīme

Nedēļas nogalē sestdien, 19.martā, Tukuma novadā jaunieši mežā atrada nesprāgušu kara laika lādiņu. Viņi to iemeta ugunskurā, kā rezultātā notika sprādziens. Ir arī cietušais – traumas guva 2005.gadā dzimis zēns.

Valsts policija uzsver, ka kara laika lādiņi nav rotaļlietas!

Sestdienas, 19.marta, vakarā pēc pulksten 18.00 Tukuma novada Smārdes pagastā četri jaunieši, mežā ar metāla detektoru, meklējot “dārgumus”, atrada nesprāgušu kara laika lādiņu, kuru iemeta ugunskurā, un notika sprādziens. Eksplozijas rezultātā traumas guva 2005.gadā dzimis zēns, kurš tika nogādāts ārstniecības iestādē. Policija turpina skaidrot notikušā apstākļus.

Latvijā joprojām ļoti bieži tiek atrasti dažādi sprādzienbīstami priekšmeti no Pirmā un Otrā pasaules kara, taču atgādinām, ka, atrodot kara laika lādiņiem līdzīgus priekšmetus, tos nekādā gadījumā nedrīkst aizskart un pārvietot, bet par atradumu nekavējoties jāziņo Valsts policijai pa tālruni 110, sniedzot arī atrastā priekšmeta vizuālo raksturojumu.

Vieta, kur atrasti potenciāli sprādzienbīstami priekšmeti, iespēju robežās ir jāiezīmē. Ir svarīgi rīkoties saskaņā ar saņemtajām instrukcijām līdz ierodas policisti. Vēlāk atrastos priekšmetus aizved un neitralizē Nacionālo bruņoto spēku amatpersonas.

Emocionālu vēstījumu rakstījusi arī Smārdes iedzīvotāja Eva Brinkmane-Brimane. Sociālajā tīklā Facebook viņa raksta:  “Mazgāju traukus. Pēkšņi nogrand sprādziens, kas ir ne tik skaļš, cik dobjš, un burtiski norīb visa zeme, nodreb mājas logi un vilnis iziet caur ķermeni, un kad nonāk līdz smadzenēm, pirmā doma bija, nu kas tas reāli varēja būt – karš sācies?”

Es aprakstīt nevaru to sprādzienu, es negribu iedomāties, kā jūtas tie, kuri to izjūt šobrīd katru dienu, rakstīja Eva.

Lai izvairītos no traģēdijas, Valsts policija aicina vecākus pārrunāt ar saviem bērniem jautājumus par dabā atrastiem kara laika lādiņiem, jo vieglprātīga un neapdomīga rīcība saistībā ar potenciāliem sprādzienbīstamiem priekšmetiem apdraud ikviena veselību un dzīvību.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube