Foto iegūts no Twitter

Tallinā sievietes sarīkoja mītiņu pie Krievijas vēstniecības, lai atgādinātu pasaulei par krievu karavīru veiktajām ukraiņu sieviešu masveida izvarošanām un citiem Krievijas kara noziegumiem.

Skatīt zemāk foto, kuros redzama protesta akcija pie Krievijas vēstniecības Tallinā.

No Krievijas karavīru atstātajām Ukrainas apdzīvotajām vietām pienāk arvien jauna informācija par sieviešu un nepilngadīgu meiteņu izvarošanas gadījumiem. Ukrainas ģenerālprokurore Irina Venediktova sacījusi, ka upuri, kuri stāsta par šādiem noziegumiem, ir ļoti daudz, taču nav zināms tieši cik, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Kopš Krievijas okupācijas spēku atkāpšanās no Ukrainas Kijivas, Čerņihivas un Sumu apgabala aprīļa pirmajā pusē ukraiņu amatpersonas, palīdzības darbinieki un cilvēktiesību novērotāji ir dokumentējuši vairākus desmitus gadījumu ar iespējamo upuru un liecinieku stāstījumiem par izvarošanas gadījumiem no iebrucēju puses.

“Saskaņā ar provizorisko informāciju ir bijis daudz izvarošanu, drausmīgi daudz,” sacījusi Ukrainas ģenerālprokurore Irina Venediktova. “Visas lietas tiks izmeklētas, kad teritorija tiks atbrīvota.”

Vairāk lasiet šeit – Ukraina: «Izvarošanu bijis daudz, drausmīgi daudz»

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube