Foto: Flickr/Valsts kanceleja

Viszemāk Latvijas uzņēmēji novērtē finanšu ministru Jāni Reiru (JV), bet visaugstāk – ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (JV), aptaujā noskaidrojusi Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījuma centru SKDS.

Lai noskaidrotu uzņēmēju viedokli par pašreizējo situāciju Latvijā, šā gada februārī un martā LTRK sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījuma centru SKDS veica aptauju, kurā uzņēmumu vadītājiem lūdza novērtēt Latvijas valdības un valdības ministru darbu skalā no viens līdz desmit. Aptaujā piedalījās 750 uzņēmēji no visas Latvijas, kas valdības darbu kopumā novērtēja ar 4,29 ballēm, informē LTRK.

Aptaujātie uzņēmēji viszemāk novērtējuši finanšu ministra finanšu ministra Jāņa Reira darbu – ar 3,66 ballēm no 10. Starp sliktāk vērtētajiem ministriem ir arī tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K) un veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Savukārt visaugstāko vērtējumu saņēmis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, uzņēmēji viņa darbu novērtējuši ar 5,98 ballēm.

Starp augstāk vērtētajiem ministriem ir arī aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) un kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, komentējot aptaujas datus, norāda: “Īstenībā, par šo pētījumu mums jāpateicas finanšu ministram Jānim Reiram, kurš gada sākumā, komentējot LTRK biedru aptauju par valdības novērtējumu, intervijā Latvijas Televīzijai norādīja, ka aptauja nav reprezentabla, jo piedalījušies tikai daži simti no 6 000 LTRK biedriem. Ņemot vērā minēto, nolēmām pasūtīt nopietnu sabiedriskās domas pētījumu SKDS. Jāsecina, ka rezultāti ir visai līdzīgi, bet dažas nebūtiskas korekcijas ir. Piemēram, finanšu ministram SKDS mērījumā ir izmaiņas par vienu vietu – šajā aptaujā Jānis Reirs ir viszemāk novērtētais valdības ministrs.”

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies tuvu 6 000 biedru (3 000 individuālie uzņēmumi un 3 000 biedru no uzņēmēju biedrībām) LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2020.gadā pārsniedza 17,8 miljardus eiro.

youtube icon
Abonēt youtube