Foto: Unplash.com/ attēlam ir ilustratīva nozīme

Ceturtdien, 21.aprīlī, plkst. 16.00 pēc Latvijas laika Venēcijā tiks atklāts Latvijas paviljons Venēcijas biennāles 59.starptautiskajā mākslas izstādē – mākslinieču dueta Skuja Braden multimediju ekpozīcija Selling Water by the River (“Tirgot ūdeni upes malā”), ko organizē Latvijas Republikas Kultūras ministrija sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru.

Atklāšanā uzrunas teiks Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis, Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Itālijas Republikā Solvita Āboltiņa un paviljona veidotāji – mākslinieču duets Skuja Braden (Ingūna Skuja un Melisa D. Breidena), paviljona komisāre un kuratore Solvita Krese, kā arī kuratore Andra Silapētere.

Latvijas paviljona “Selling Water by the River” pamatvēstījums ir – viss, kas mums nepieciešams, mums jau ir dots.

Šajā dzenbudisma iedvesmotajā atziņā mākslinieces saskata dažādībai atvērtas sabiedrības iespēju, par kuras metaforu kļūst paviljona nosaukumā pieteiktais ūdens – elements, kas vieno visas dzīvās būtnes un ir sākotne dzīvībai kā tādai.

Ekspozīcijas arhitektonisko struktūru nosaka atsauce uz mākslinieču mājām un dažādām to sadzīves zonām.

Vairāk nekā 300 Skuja Braden porcelāna darbi paviljonā sapludina robežas starp privāto un publisko, kā arī reflektē par dažādām sociālajām normām. Meistarīgi veidotajos objektos, kas ieņem visneparastākās sadzīves priekšmetu, dabas elementu un cilvēka ķermeņa formas, atbalsojas Baltijas un pasaules mērogā aktuālas sociālas, ekonomiskas, politiskas un kultūras tēmas.

Latvijas paviljons Venēcijas biennāles 59.starptautiskajā mākslas izstāde tapusi pateicoties galvenajiem atbalstītājiem: Latvijas Republikas Kultūras ministrijai, Jānim Zuzānam un SIA Alfor, kā arī AS Latvijas finieris un SIA Tikkurila.

Paviljons būs pieejams publikai no šī gada 23.aprīļa līdz 27.novembrim.

Aktuālajai informācijai par Skuja Braden un Latvijas Laikmetīgās mākslas centra veidoto Latvijas paviljonu Selling Water by the River Venēcijas biennāles 59. starptautiskajā mākslas izstādē var sekot oficiālajā vietnē latvianpavilion.lv, kā arī paviljona Facebook, Instagram un Twitter kontā un Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vietnē lcca.lv.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube