Publicitātes foto. Iegūts no Facebook

Āgenskalna tirgus vēsturiskais paviljons 7.maijā pēc četru gadu rekonstrukcijas atkal vērs durvis apmeklētājiem. Ikviens aicināts apskatīt iespaidīgās pārmaiņas pēc restaurācijas.

Atjaunojot Āgenskalna tirgus paviljonu, saglabāts tā vēsturiskais raksturs. Tirgus paviljona sarkanais ķieģelis fasādē, ažūrās metāla konstrukcijas un vērienīgā plānojuma kompozīcija ar plašajām galerijām iekštelpā ir īpašas arhitektūras vērtības.

Pēc atjaunošanas iekštelpas atguvušas sākotnējo majestātiskumu, tagad šeit varēs baudīt tirgus atmosfēru vēsturiskā vidē.  Pārstāvji uzsver, ka Āgenskalna tirgus ir iekļaujoša, daudzpusīga un videi draudzīga publiska telpa, kur notiks kultūras, izglītības un dažādi citi pasākumi sadraudzībā ar apkaimes un pilsētas organizācijām.

Āgenskalna tirgus piedāvā pārtiku, amatniecības izstrādājumus, ziedus, stādus un citas preces. Atjaunotā paviljona pirmajā stāvā tirgosies līdz pat 70 zemnieku un mājražotāju, kas pārstāvēs visas pārtikas grupas, priekšroku dodot vietējiem produktiem. Āgenskalna tirgū varēs sastapt labi zināmus un pavisam jaunus ražotājus – pirmo reizi Pārdaugavā varēs apmeklēt “Valmiermuižas alus vēstniecību”, piena produktus piedāvās iemīļotais “Straupes piens”, svaigu maizi varēs iegādāties ceptuvēs “Lāči” un “Grauda spēks”, apmeklētājus priecēs īpaši plašs zivju un gaļas produktu klāsts no mazajiem ražotājiem. Savukārt otrajā stāvā varēs ieturēt maltīti un baudīt dzērienus tirgus gaisotnē. Te atradīsies arī rīdzinieku iemīļotais bārs “VEST”, kafijas grauzdētāji “Kalve Coffee” un “Vīnkalnu” picērija.

Paviljona darbalaiks: no otrdienas līdz sestdienai – no plkst. 08.00 līdz 19.00, svētdien, pirmdien – no plkst. 9.00 līdz 15.00. Otrajā stāvā kafejnīcas katru dienu darbosies līdz plkst. 23.00.

Atklājot paviljonu, Āgenskalna tirgū tiks atvērta arī Swedbank atbalstītā “Jauniešu stacija” – inovatīvs izglītības centrs un sadarbības vide jauniešiem, kur starpdisciplināros pasākumos satikt dažādu nozaru pārstāvjus, iepazīties ar mūsdienīgu profesiju piedāvātajām iespējām, iegūt zināšanas un apgūt jaunas prasmes. “Jauniešu stacija” sekmēs uzņēmību, rīcībspēju, inovāciju rašanos un rosinās vēlmi izzināt.

Āgenskalna tirgus piedalās arī ES programmas “Apvārsnis 2020” projektā IN-HABIT, kurā tiek veicināta ilgtspējīga attīstība caur iekļaujošu veselību un tirgu kā centrālo apkaimes vietu. Projektā iecerēts pilsētā nebijis jaunums – koprades virtuve, kur notiks izglītojoši pasākumi par veselīgu dzīvesveidu un vides apziņu.

Āgenskalna tirgus projekts tapis sadarbībā ar Rīgas domi. Pārstāvji pastāsta, ka privātais investors veicis ieguldījumus Rīgas domes īpašumā, kurš turklāt ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, ar nosacījumu saglabāt darbojošos tirgu un uzturēt kultūrvidi tajā.

youtube icon
Abonēt youtube