Foto: Flickr/Saeima

Ceturtdien, 21.aprīlī, visā Latvijā uzsākta valsts pārvaldes darbinieku un uzņēmēju kopīga iniciatīva “Ierēdnis ēno uzņēmēju” ar mērķi valsts pārvaldes darbiniekiem iepazīsies ar uzņēmumu ikdienas darbu, pārrunāt aktuālos jautājumus un meklēt risinājumus uzņēmēju pieteiktajiem problēmjautājumiem.

Šogad iniciatīvā kopumā piedalīsies vairāk kā 100 dalībnieki – valdības pārstāvji, dažādu valsts institūciju vadītāji, augstākās amatpersonas, valsts pārvaldes darbinieki, kā arī uzņēmumu vadītāji un dažādi to pārstāvji.

Šogad uzņēmēju ēnošana sākas 21.aprīlī, un pēc pirmās tikšanās dalībnieki ir aicināti sadarboties sešus mēnešus, meklēt labākos risinājumus uzņēmējam aktuāliem jautājumiem, lai organizētu atkārtotu tikšanos septembrī vai oktobrī, kad plānota ieguvumu novērtēšana.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs un Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis iniciatīvas ietvaros apmeklēs uzņēmumu Puratos Latvia – starptautiskās grupas Puratos uzņēmumu Latvijā, kas piedāvā plašu klāstu inovatīvu produktu maizes, konditorejas un šokolādes izstrādājumu sektorā, kā arī ģimenes uzņēmumu Zemītē SIA Tēviņi, kas nodarbojas ar augļkopību, vīnkopību un tūrismu, un saņēmuši Tukuma novada uzņēmēju balvu “Novada lepnums 2021”.

“Pēdējie divi gadi mūsu uzņēmējiem ir bijuši vairāku jaunu izaicinājumu pilni. Kopš šā gada 24.februāra to ir papildinājuši vēl jauni satricinājumi sakarā ar Krievijas agresiju Ukrainā, kuras sekas ietekmē gan eksportējošos, gan ražojošos uzņēmējus sakarā ar eksporta tirgiem un piegāžu ķēdēm, kā arī energoresursu cenām. Tāpēc mums, valsts pārvaldei, ir jābūt pie uzņēmējiem, lai patiesi iedziļinātos uzņēmēju reālajā ikdienā, paskatītos un novērtētu Latvijas uzņēmējdarbības vidi “uzņēmēja acīm”,” komentē ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Turpinot viņš saka:

Valsts iestāžu pienākums ir būt pastāvīgā dialogā ar uzņēmējiem, lai kopā varam reaģēt un proaktīvi rast risinājumus iepriekš neparedzētām situācijām, kā arī uzlabot uzņēmējdarbības vidi un sagatavot tādus atbalsta pasākumus, kas sekmētu uzņēmumu izaugsmi, inovāciju attīstību, konkurētspējas un eksporta spējas kāpumu, kā arī sniegt atbalstu tikai Latvijas tirgū strādājošiem uzņēmumiem.

Dalība iniciatīvā “Ierēdnis ēno uzņēmēju” ir uzņēmēja papildu iespēja saņemt individuālas konsultācijas un atbalstu no valsts puses. Uzņēmējs iniciatīvas laikā var pieteikt savu ideju vai problēmjautājumu un nepastarpināti piedalīties tā risināšanā sadarbībā ar atbildīgo valsts pārvaldes darbinieku. Uzņēmējs var izvēlēties ēnošanai vairākus ierēdņus, kuri vienlaicīgi apmeklēs uzņēmumu. Savukārt valsts pārvaldes darbiniekam dalība iniciatīvā ir iespēja iepazīties ar uzņēmēja ikdienas darba pieredzi un izaicinājumiem, kā arī novērtēt savas iestādes veidotā regulējuma piemērošanu praksē.

Iniciatīva “Ierēdnis ēno uzņēmēju” notiek sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK), Latvijas Biznesa savienību (LBS) un Junior Achievement Latvia.

Plašāka informācija par iniciatīvu un tās norisi publicēta iniciatīvas “Ierēdnis ēno uzņēmēju” mājaslapā. Vietnē publicēti arī iepriekš risinātie problēmjautājumi.

Dalībnieki arī aicināti papildināt uzsāktos uzlabojumus ar komentāriem, vai anketā iesniegt jaunus priekšlikumus.

youtube icon
Abonēt youtube