Foto: Unplash.com

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 9.maija plkst. 6.30 līdz 10.maijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 77 izsaukumus – 44 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 15 bija kūlas un seši meža ugunsgrēki, 21 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi.

10.maija agrā rītā plkst. 4.17 saņemts izsaukums uz Eduarda Smiļģa ielu Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlies piecstāvu dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka māja deg ar atklātu liesmu un ir izveidojies spēcīgs sadūmojums. No piedūmotās ēkas izglābti 16 cilvēki, bet evakuēti 52. Četri cilvēki nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst.06.08 ugunsgrēks lokalizēts un tajā dega piektā stāva dzīvoklis 20m2 platībā, starpstāvu pārsegums un bēniņi 2m2 platībā. Notikuma vietā strādāja 38 ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot astoņas autocisternas un trīs autokāpnes. Ugunsgrēka likvidācijas darbi notikuma vietā turpinās.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, kūla, krūmi, zaru kaudze, siena ruļļi, sodrēji ēkas dūmvadā, meža zemsedze, loga rāmis, sadzīves mantas, divi šķūņi, riepas, traktors, divas dārza mājas, pagrabs un pirts.

VUGD sniedz informāciju par vakardienas ugunsgrēku Maskavas ielā Rīgā, kur dega dzīvojamā māja: vakar pēc liesmu nodzēšanas vairāk nekā astoņas stundas ugunsdzēsēji glābēji pārmeklēja sabrukušās ēkas konstrukcijas un tajās atrada trīs bojāgājušus cilvēkus. Ugunsgrēkā tika izglābti deviņi cilvēki, bet vēl 12 evakuējās pašu spēkiem. Pieci cilvēki nodoti NMDP mediķiem. Divstāvu dzīvojamā māja dega 780m2 platībā. Plkst. 16.10 ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā pabeidza un notikušā cēloņus noskaidros Valsts policija.

youtube icon
Abonēt youtube