Foto: Unplash.com

Tuvāko septiņu dienu laikā, siltajai gaisa masai atkāpjoties no Latvijas, atkārtoti +20° netiek prognozēti, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Piektdien naktī mākoņu daudzums debesīs būs mainīgs, dienā tam palielinoties, kā arī vietām austrumu daļā palaikam gaidāms lietus. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu, rietumu vējš, kas nakts sākumā vietām, bet vēlāk dienā jau daudzviet brāzmās sasniegs 15 m/s. Naktī gaiss atdzisīs līdz +5…+9°, bet dienā maksimālā gaisa temperatūra ir gaidāma +10…+16° robežās, zemākai temperatūrai saglabājoties piekrastes rajonos.

Sestdien laiks būs lielākoties mākoņains, bet jau svētdien mākoņu daudzums pakāpeniski samazināsies un arī uzspīdēs saule. Lai gan sestdien daudzviet no rietumiem gaidāms lietus, jau svētdien nokrišņu daudzums mazināsies, un vien vietām īslaicīgi uzlīs. Abās dienās dominēs lēns līdz mērens rietumu puses vējš, kas svētdien dienā Vidzemē būs brāzmains. Minimālā gaisa temperatūra naktīs gaidāma nedaudz zemāka nekā piektdien, gaisam atdziestot līdz +3…+8°, savukārt dienās termometra stabiņš pakāpsies līdz +9…+16° atzīmei, visvairāk gaisam uzsilstot valsts dienvidu daļā.

Pēc šī brīža prognozēm, nākamās darba nedēļas sākumā vēl vietām īslaicīgi līs, bet jau no nedēļas vidus, pietuvojoties anticiklonam no ziemeļiem, būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Arī jaunnedēļ, tāpat kā nedēļas nogalē, dominēs galvenokārt lēns līdz mērens rietumu puses vējš. Naktīs minimālā gaisa temperatūra lielākoties būs +2…+7° robežās. Nedēļas sākumā dienās gaiss iesils vien līdz +8…+14°, bet jau nedēļas vidū pakāpeniski kļūs siltāks un termometra stabiņš pakāpsies līdz jau līdz +10…+18° atzīmei.

Sinoptiķi norāda, ka šī gada pavasaris ir ne tikai viens no vēsākajiem pēdējo gadu laikā, bet arī šī gada maija sākums ir bijis sausākais kopš 2006. gada.

youtube icon
Abonēt youtube