Foto: Unplash.com

Atzīmējot rokgrupas “The Rolling Stones” 60. jubileju, pēc vairāk nekā piecdesmit gadiem kinoteātris “Kino Bize” Rīgā pirmizrādīs Žana Lika Godāra dokumentālo filmu “Viens plus viens” (1968), kurā fiksēta dziesmas “Sympathy for the Devil” tapšana.

Filma tiks izrādīta trīs seansos no 20. līdz 22.maijam. Sestdienas, 21.maija, vakarā viesos būs mūzikas kritiķis Jānis Žilde, lai sniegtu skatītājiem filmas ceļavārdus.

Šajā nedēļas nogalē kinoteātrī “Kino Bize” iecerēts kinematogrāfisks veltījums rokmūzikas klasiķiem. Tādu savulaik ir radījis Franču jaunā viļņa slavenākais pārstāvis Žans Liks Godārs, 1968.gadā kinolentē fiksējot dziesmas “Sympathy for the Devil” tapšanas aizkulises. Dokumentālie, novērojošie kadri no studijas Londonā mijas ar košām inscenējuma vinjetēm, kurās režisors iztirzā laikmeta sociālās problēmas sev unikālajā režijas rokrakstā.

Franču režisors Žans Liks Godārs ir viens nozīmīgākajiem un radikālākajiem kino veidotājiem franču kinematogrāfa vēsturē. Viņa kinodarbi, kurus nereti iedala vairākos radošās darbības posmos, raksturo avangardiski kino valodas un krāsu risinājumi, kā arī novatorisks modernisma elementu izmantojums un rotaļīgs žanra kino pieskāriens.

Sestdien, 21.maija īpašajā seansā plkst. 18.00 “Kino Bize” viesosies mūzikas kritiķis Jānis Žilde, lai filmas ievadā pievērstos filmas, tajā dzirdamās mūzikas un laikmeta kontekstam.

“Klasikas kino vakari” kinoteātrī “Kino Bize” notiek reizi mēnesī ar aicinājumu kinomīļus atklāt dažādus kino strāvojumus, norises un parādības atšķirīgos laika periodos un no jauna izgaismot spožas filmas un to veidotājus.

Filma “Viens plus viens” oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā tiks demonstrēta trīs seansos “Kino Bize” no 20. līdz 22.maijam. Vairāk informācijas šeit.

Pasākuma norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

youtube icon
Abonēt youtube