Foto: Pixabay

Saeimas namā ceturtdien, 26.maijā, svinīgā pasākumā tiks dots vārds jaunai ceriņu šķirnei, kura selekcionēta Dārzkopības institūtā un veltīta Saeimas simtgadei.

Pasākumu atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, tajā piedalīsies Saeimas Prezidija locekļi un deputāti, kā arī Dārzkopības institūta direktore Inese Ebele un institūta vadošā pētniece, Saeimas simtgadei veltītās šķirnes selekcionāre Sarmīte Strautiņa. Pasākumā muzicēs Dobeles Mūzikas skolas audzēkne.

Saeima nodos Dārzkopības institūtam plāksnīti ar aprakstu par jauno ceriņu šķirni, kurai dots nosaukums Brīve. Šī plāksnīte turpmāk atradīsies Dārzkopības institūta ceriņu dārzā Dobelē pie jaunās ceriņu šķirnes stāda, informē Saeimas Preses dienests.

Saeimas simtgadei veltītā ceriņu šķirne simboliski vēsta par uzticību mūsu valsts augstākajām vērtībām – brīvībai, neatkarībai un demokrātijai. Stilizēts ceriņa zieds, ko ieskauj parlamenta izkārtojums amfiteātra formā, iekļauts arī Saeimas simtgades logo.

1.Saeima uz savu pirmo sēdi pulcējās 1922.gada 7.novembrī, un līdz ar parlamenta sanākšanu spēkā stājās arī Latvijas valsts pamatlikums jeb Satversme.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube