Foto: Pixabay

Jaunās darba nedēļas sākumā laiks būs sauss un saulains. Sākot no trešdienas, pietuvojoties ciklonam no rietumiem, līdz pat nedēļas beigām daudzviet gaidāms lietus. Lai gan naktī minimālā gaisa temperatūra būtiski nemainīsies, dienā gaiss pakāpeniski kļūs vēsāks.

Pirmdiena, 23.maijs, būs lielākoties saulaina, tomēr pēcpusdienā lokāli var veidoties atsevišķi mākoņi. Ņemot vērā, ka jaunās darba nedēļas sākumā  laika apstākļus Latvijā noteiks augsta spiediena apgabals, būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Pūtīs lēns vējš, un teritorijas lielākajā daļā minimālā gaisa temperatūra naktī būs +3…+8 grādu robežās, vien dienvidaustrumu rajonos termometra stabiņš noslīdēs līdz +1…+2 grādiem, tāpēc zāles virskārtā var būt novērojama salna.

Dienā gaiss iesils līdz +15…+20 grādiem, tikai piekrastes rajonos diena būs nedaudz vēsāka: +10…+14 grādu.

Arī otrdien, 24.maijā, turpinoties augsta spiediena apgabala ietekmei, laiks būs saulains un sauss. Dominēs lēns vējš. Naktī gaiss atdzisīs +4…+9 grādiem, savukārt dienā maksimālā gaisa temperatūra daudzviet gaidāma +17…+21 grāds, vien līča piekrastes rajonos temperatūra nepārsniegs +12…+16 grādiem.

Nedēļas vidū Latvijai pakāpeniski pietuvosies ciklons no rietumiem. Mākoņu daudzums palielināsies, un gan trešdien, gan ceturtdien laiks būs lielākoties mākoņains. Ja trešdien tikai vietām rietumu daļā ir gaidāms neliels lietus, tad jau ceturtdien, pastiprinoties ciklona darbībai, līs daudzviet, un vietām lietus var būt ilgstošs. Trešdien pūtīs lēns dienvidu puses vējš, kas ceturtdien pastiprināsies, iegriezīsies no rietumu puses, un vietām būs brāzmains. Minimālā gaisa temperatūra naktī ir gaidāma +8…+13 grādi. Dienā gaiss iesils +15…+20 grādiem, bet vēl joprojām piekrastes rajonos temperatūra saglabāsies +11…+14 grādu robežās.

Šī brīža prognoze liecina, ka, turpinoties ciklona ietekmei, nedēļas nogalē daudzviet turpinās ik palaikam līt. Vējš galvenokārt būs lēns līdz mērens un pūtīs no rietumu puses, tikai piektdien vietām tas būs brāzmains. Pakāpeniski atkal kļūs vēsāks. Lai arī naktī minimālā gaisa temperatūra saglabāsies +6…+10 grādu robežās, dienā gaiss neiesils vairāk par +10…+15 grādiem.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube